Puitnoa tehnoloogiline kaart. Puidust osade valmistamise järjekord. Marsruutimine. Video: lõikelaua töötuba

Õppetunni ülevaade

7. klassi tehnoloogia kohta

Tunni teema: “Tehnoloogiline dokumentatsioon”.

Tunni eesmärk:anda õpilastele põhimõisted projekteerimisdokumentatsiooni kohta.

Ülesanded:   1. Õpetada õpilasi koostama tehnoloogilisi kaarte.

2. Inokuleerida, täpsus, hoolsus.

3. kasvatage austust töö vastu.

Sissejuhatav osa.

Kontrollige klasside nimekirja õpilasi.

Kontrollige vajalikke tarvikuid.

Ohutusreeglid.

Põhiosa.

(teoreetiline).

Kodutööde kontrollimine.

Teema: "Projekteerimisdokumentatsioon."

a) Mis on projekteerimisdokumentatsioon?

(Graafiliste ja tekstidokumentide komplekt, mis sisaldab kogu teavet toote kujunduse kohta).

b) Milliseid disainiprobleeme lahendate tootmiseks vajaliku tootekujunduse ja jooniste väljatöötamisel?

(vali toote, selle konstruktsioonielementide, materjalide parim versioon, analüüsi tootenäidiseid ja teosta joonised).

c) Mis on ESKD?

(Projekteerimisdokumentide ühtne süsteem).

d) Mida nad seostavad disainidokumentidega?

(detaili joonis, koostejoonis, üldjoonis, juhtmestiku joonis, skeemid ja juhendid).

d) Kes töötab välja toodete disaini, teostab jooniseid?

(kujundajad, kavandid).

Uus teema.

"Tehnoloogiline dokumentatsioon."

Tehnoloogiline dokumentatsioonnimetatakse graafilisteks ja tekstidokumentideks, mis määravad toodete valmistamise tehnoloogia. Tehnoloogilise dokumentatsiooni struktuur sisaldab projekteerimisdokumentatsiooni.

Tehnoloogiline protsess -see on osa kogu tootmisprotsessist, sisaldades sihipäraseid toiminguid materjalide kuju, suuruse ja omaduste muutmiseks nendest toodete valmistamisel.

Tehnoloogiline protsess viiakse läbi mitmesugustel tehnoloogilistel seadmetel ja kasutades tehnoloogilisi seadmeid: lisaseadmeid, seadmeid, tööriistu.

Tehnoloogiline toimimine -see on protsessi terviklik osa, mida viiakse läbi ühes töökohas või masinas.

Tehnoloogiline toiming koosneb mitmesugustest tehnoloogilistest üleminekutest.

Tehnoloogiline üleminek   helistage selle osa tehnoloogilisest toimingust, mis viiakse läbi samal töökohal sama tööriista abil.

Tehnoloogilised üleminekud viiakse läbi töödeldava detaili teatud aluse ja kinnitusega, mida nimetatakse paigalduseks.

Peamised tehnoloogilised dokumendid on kaardid: tehnoloogiline, marsruut, töö ...

Tehnoloogiline kaart   nad kutsuvad dokumenti, milles registreeritakse kogu osade ja toodete töötlemise protsess koos tehnoloogilise toimimise ja nende komponentide - üleminekute, aga ka materjalide, kujundusdokumentatsiooni, tehnoloogiliste seadmetega.

Tehnoloogilise dokumentatsiooni väljatöötamine toimub standardse ESKD-ühtne disaindokumentatsiooni süsteemi alusel.

III.. Praktiline töö.

Toote (faili käepidemed, vasara) tootmiseks mõeldud vooskeemi väljatöötamine ja koostamine.

Uurige hoolikalt ühe haridustehnoloogilise kaardi sisu.

Valige või kujundage soovitud osa joonis.

Töödeldava detaili suurus määrake töötlemiseks ette nähtud suurusega ja valige puidu tüüp.

Tehke operatiivkaart koos andmetega tootmisele ülemineku kohta, jooniste kujutised, mõõtmed ja vajalike tööriistade ja seadmete loetelu.

  1. Kokkuvõtlikult.

Tööde koristamine.

Praktilises töös tehtud vigade analüüs.

Hinne.

Avaldamise kuupäev: 13.09.2015

Lühike kirjeldus:

materjali eelvaade

Plaan - tunni kokkuvõte

Õppetund number 4 “Töökoht ja tööriistad puidu käsitsi töötlemiseks.

Puidust osade valmistamise järjekord "

eesmärk õppetund: tutvustada õpilastele puusepatööde tööpinkide seadmeid, tööpinkidel töötamise meetodeid, tööpingil ohutu töö reegleid ja puidu töötlemise tööriistu anda teavet töötava ameti kohta tislerina, tutvuda mõistetega “tootmisprotsess”, “tehnoloogiline protsess”, tehnoloogiliste toimingute tüübid, tehnoloogiliste protsesside näited; õpetada vormistama ja registreerima puidust lihtosa valmistamise tehnoloogilise protsessi järjestus; arendada tehnilist mõtlemist, töö kavandamise oskusi, võttes arvesse olemasolevaid ressursse ja tingimusi.

Haridus:   tutvuma seadme tööriistade, puusepatööde töölauaga. Hankige ülevaade puittoodete valmistamise järjestusest. Õppige töökohta korraldama, järgige ohutu töö reegleid.

Arendamine:   arendada tehnilist mõtlemist, töö kavandamise oskusi, võttes arvesse olemasolevaid ressursse ja tingimusi.

Haridus:   tuua täpsust, täpsust.

Tundide tüüp: kombineeritud tund

Meetodid   lugu, vestlus, visuaalsete abivahendite, tööriistade tutvustamine, ohutu töö reeglite tutvustamine, praktiline töö .

Vormitav universaalne õppetegevus:   isiklik, regulatiivne, kognitiivne, kommunikatiivne.

Toetavad kontseptsioonid:   tisleri töölaud (kate, eesmised ja tagumised klambrid, augud (pesad), kiilud, kandik), tisler, tootmisprotsess, protsess, protsessi toimimine, vooskeem, tehnoloog.

Planeeritud õpiväljundid.

Isiklik

tulemused

Teema

tulemused

Meta teema

tulemused

Omama õppimismotivatsiooni

nosti, näidata üles huvi teema-praktiliste tegevuste vastu.

Tutvuge seadme tööriistade, puusepatööde töölauaga. Hankige ülevaade puittoodete valmistamise järjestusest. Õppige töökohta korraldama, järgige ohutu töö reegleid.

Kognitiivne UUD: oskab hankida erineval kujul esitatud teavet (lugu, toode, illustratsioon jne); iseseisvalt järelduste tegemine, teabe töötlemine, selle ümberkujundamine.

Regulatiivne UUD: oskab algoritmi kavandada

toimingud oma töökoha korraldamiseks koos funktsionaalsuse ja mugavuse paigaldamisega.

Kommunikatiivne UUD: oskab kuulata õpetajaid ja klassikaaslasi, siseneda õppealale

koostöö, sõnastage küsimustele vastused.

Marsruut õppetunni metoodilise ülesehitusega 80min

Lava eesmärk

Õpetaja tegevused

Õpilaste tegevused

1. Organisatsiooni etapp 2 min.

Õpilaste aktiveerimine

Tervitusklass. Kontrollige klassi valmisolekut

Õpetaja tervitused, jälgides tema valmisolekut eelseisvaks tunniks.

Isiklik:   tähelepanu mobiliseerimine, austus teiste vastu

Normatiivne:   tunni planeerimine

Kognitiivne:   tehnoloogiatunni kord ja korraldamine

Kommunikatiivne:   õpetajate ja õpilaste vastastikune koostöö tunnis

2. Teadmiste täiendamine -5 min

Tehke kindlaks teadmiste tase ja valmisoleku aste uue materjali assimilatsiooniks.

Saadud teadmiste analüüsimiseks:

Graafiliste piltide tüübid

Joonte joonistamine
  - kaal

Joonise lugemine

Ülesande täitmine, põhjustades kognitiivseid raskusi: kus on toote valmistamine?

Nad osalevad dialoogis ja probleemsete teemade arutelus, sõnastavad oma arvamuse ja väidavad seda.

Õpilased peavad olema teadlikud, miks ja miks nad peavad seda teemat uurima.

Isiklik:   teadlikkus oma võimetest.

Normatiivne:   oskus oma tööd planeerida.

Kognitiivne: võime töötada koos teabega, analüüsida, võrrelda, esile tuua peamist.

Kommunikatiivne:   õpetajate ja õpilaste koostöö ja suhtlus.

3. Tunni eesmärkide ja eesmärkide seadmine. Õpilaste õppetegevuse motivatsioon -3 min.

Luua tingimused haridustegevusse kaasamise sisemise vajaduse ilmnemiseks.

Teavitage õpilasi õppetunnist:

Tund koosneb 2 osast

1. teema "Töökoht ja tööriistad puidu käsitsi töötlemiseks." 2. Tunni teine \u200b\u200bosa "Puidust osade valmistamise järjekord".

Pärast iga teemat praktiline töö.

Nad vastavad õpetaja küsimustele, arutavad neid. Sõnastage tunni eesmärk, määratledes teadmiste ja teadmatuse piirid. Tehke plaani tunni eesmärgi saavutamiseks ja määrake nende toimingute algoritm.

Isiklik:   tähelepanu mobiliseerimine, soov õppida uusi asju

Normatiivne:   eesmärkide seadmine, tegevuse kavandamine

Kognitiivne:   võime töötada koos teabega, analüüsida, võrrelda, esile tuua peamist

Kommunikatiivne:   ennetav koostöö teabe otsimisel, valimisel ja analüüsimisel.

4. Uute teadmiste esmane assimilatsioon 10 min.

Selgitab esimese teema „Puidu käsitsi töötlemise töökoht ja tööriistad” uut materjali, aitab sõeluda:

Selgitab puusepatööde töölaua ülesehitust, käsitledes üksikasjalikult kõiki selle põhielemente ja keskendudes õpilastele tööpinnal ohutu töö reeglitele;

Tutvustatakse puusepatööde tööriistu.

Isiklik:   teadlikkus oma võimetest;

Normatiivne:   võime kavandada tulevase projekti etappe.

Kognitiivne:   ammutada kuulatavast vajalik teave, struktureerida teadmised.

Kommunikatiivne:   alustage dialoogi usaldusega oma mõtete täielikkuse ja täpsuse väljendamise osas.

5. Esmane mõistmise test 5 min

Edendada emotsionaalset meeleolu ja kognitiivse huvi arendamist teema vastu.

Küsimuste esitamine:

Puidutöötlemise töökoht

Tööpingi peamised osad

Puidutöötlemisriist

TB-d reeglid töölaual töötades

Nad vastavad õpetaja küsimustele, osalevad arutelus, kaitsevad oma vaatenurka, annavad näiteid, analüüsivad jälgitud esitlust.

Isiklik:

Normatiivne:   analüüsida ja luua vastuseid küsimustele loogiline jada.

Kommunikatiivne:   kuulata, kuulda ja analüüsida vestluspartnerite arvamusi

Kognitiivne:   rakendage omandatud teadmisi oma loomingulise projekti teema valimisel.

6. Esmane fikseerimine 15 min

Praktiline töö nr 3. Puusepatöökoha korraldamine.

Õppematerjalide koondamiseks kutsutakse õpilasi täitma töövihikust ülesande 3 lõigud 1 ja 2.

Paneb õpilased töökohtadele, kohandab töölaua iga õpilase kasvuga, jagab puidust toorikud.

Parandab vead toorikute kinnitamisel. Jälgib TB reeglite rakendamist.

Õpilased esinevad:

3. tööülesande punktid 1 ja 2 töövihikust;

Nad uurivad puusepatööde töökoja seadet ja selle elementide eesmärki;

Kinnitage toorikud esi- ja tagumisse kinnituskarpi.

Isiklik:   teadlikkus oma haridusvõimalustest;

Kognitiivne:

7. Uute teadmiste esialgne assimilatsioon 10 min

Korraldage uue teabe sisuline tajumine.

Selgitatakse teise teema uut materjali "Puidust osade valmistamise järjekord".

Esiteks toob see teavet selle kohta, et masinate, mööbli, majapidamistarvete ja muude toodete loomine on keeruline ja pikk protsess, sealhulgas projekteerimine, ehitamine, tehnoloogiline ettevalmistamine ja tootmine.

Enne mis tahes toote valmistamist tuleb see kujundada ja ehitada.

Kujundus   see on toote kujunduse arendamine tervikuna ja - ehitus   - toodete loomine joonistel. Projekteerimisel ja ehitamisel saadud dokumentatsioonil on üks nimi - projekti.

Siis tuleb lava eskiisi kujundus, kus disainer teeb visandid toote kõigist peamistest osadest, valib neist parima ja joonistab joonised mõõtkavas.

Pärast seda arenema tehniline projekt   tooted. Sageli seisneb see mudeli valmistamises kindlas mõõtkavas või täissuuruses. Prototüüpimine võimaldab tuvastada joonistel tehtud vigu, selgitada toote proportsioone ja värvilahendust. Selles etapis arvutatakse toote osade maksumus ja kogu toote maksumus. Vajadusel muutke ja looge kujundus ning ajakohastage seda tööjoonised   tooted.

Laval tehnoloogiline koolitus   määratakse kindlaks toote valmistamise toimingute järjestus, koostatakse tehnoloogilised kaardid (tehnoloogilised protsessid).

Toote loomise viimane etapp on tootmine prototüüpreaalsetes tingimustes kogenud disainivigade tuvastamiseks. Pärast seda tehke muudatused tehnilises dokumentatsioonis ja valmistage õige arv tooteid.

Masinate, mööbli, mitmesuguste seadmete loomisel osalevad reeglina erinevate spetsialistide loomingulised meeskonnad: disainiinsenerid, disainikunstnikud (disainerid), tehnoloogid, majandusteadlased, erinevate erialade töötajad.

Tutvuge järgmiste mõistetega:

Tootmisprotsess - materjalide muutmine tööriistade abil valmistooteks;

Tehnoloogiline protsess - osa tootmisprotsessist koos tooriku töötlemise etappidega, et saada eraldi osa tootest või toote kokkupanek osadest;

Tehnoloogiline operatsioon - osa tehnoloogilisest protsessist, mis viiakse läbi ühes töökohas.

Lahutage õpikust joonisel 18 näidatud näite abil (üldvaade lk 182). Töötubades töötavad õpilased tehnoloogiliste kaartide kallal - lihtsustatud kujul näidatakse detaili valmistamise protsessi. Nende kompileerimiseks on parem kasutada arvutit.

Osaleda vestluses; sõnastada järeldused, teha märkmeid töövihikusse.

Joonisel 18 toodud näide on lahutatud. määrake iga toimingu jaoks tööriist.

Isiklik:

Normatiivne:   kontroll, parandamine, eraldamine ja teadmatus veel omandatavast, teadlikkus õppematerjali õppe kvaliteedist ja tasemest;

Kognitiivne:

Suhtlus: suuta kuulata õpetajaid ja klassikaaslasi, teha hariduskoostööd, sõnastada küsimustele vastuseid.

8. Esmane fikseerimine 20 min

Pakkuda tunni teemaga seotud tähenduslikku ning assimilatsiooni ja kinnistamist

Praktiline töö nr 4. Puidust osade valmistamise järjestuse väljatöötamine.

Ta soovitab kirjutada töövihikusse õpetaja pakutud osade valmistamise tehnoloogilise protsessi etapid. Selleks peab õpetaja eelnevalt ette valmistama vajaliku arvu osade jooniseid. Osade valik tuleks kindlaks määrata nii, et nende tehnoloogilised kaardid (tehnoloogiline protsess) ei sisaldaks rohkem kui 5-6 positsiooni (toimingud). Töötlemist pole vaja visandada. Samuti saab tudeng arendada oma loomingulise projekti detailide tootmisprotsessi, kui projekti teemavalik on juba määratletud.

Õpilased täidavad ülesannet:

Mõelge detaili joonisele või visandile;

Kirjutab töövihikus valmistamisjärjestuse

Määratleb detaili tegemise tööriistad ja kirjutab nime töövihikusse.

Isiklik:   teadlikkus oma haridusvõimalustest;

Regulatiivne: kavandage oma töökoha korraldamise algoritm.

Kognitiivne:   võime struktureerida teadmisi, valida kõige tõhusamaid viise küsimustele vastamiseks, oskus teadlikult ja kompetentselt üles ehitada vastuseid, mis sisaldavad tehnoloogilist terminoloogiat, muuta teavet.

Kommunikatiivne: korraldage üksteisega haridusalane suhtlus ja sõnastage meeskonnana tervikuna küsimustele vastused.

9. Assimilatsiooni kontroll, vigade üle arutlemine ja nende parandamine 6 min

Tuvastage levinumad vead ning võimalikud lüngad teadmistes ja oskuses, kõrvaldades, parandades ja täiustades neid

See analüüsib õpilaste tööd tunni ajal, annab nõu arutelu käigus tekkivates küsimustes, annab nõu, aitab.

Õpetab tegevust jälgima ja ennast hindama.

Arendab õpilaste võimet iseseisvalt vigu leida ja parandada, edukuse määra kindlaks teha.

Õpetaja sõnastab järeldused, võtab kokku ühiste ja individuaalsete tegevuste tulemused, seab tunni jaoks hinded.

Tunni selle teema valdamise eest punkte saades arvestage töövihiku 3. ülesande punktide 1 ja 2 õigsusega

Õiged vastused ülesandele "Testi ennast"   teemal “Töökoht ja tööriistad puidu käsitsi töötlemiseks”

Avaldus

Kokkuvõtvalt toimub tunni teise teema "Puidust osade valmistamise järjestus" uurimus vastavalt tehnoloogilise kaardi väljatöötamise tulemustele vastavalt kriteeriumidele:

    materjaliosade õige valik;

    tooriku suuruse valimine, võttes arvesse toetusi;

    toimingute sisu täpsus;

    tööriistade loetelu täielikkus;

    seadmete loetelu täielikkus;

    teksti kirjaoskus;

    toimingute jada õige esitamine;

    protsessis näidatakse ära kõik vajalikud toimingud;

    tehnoloogilise kaardi täitmise täpsus;

10) ülesande täitmise aeg.

Nad tutvustavad klassis ja individuaalselt materjali assimilatsiooni tulemusi, teostavad kontrolli (õpetaja abiga kasutatakse enesekontrolli ja vastastikuse kontrolli vorme), sõnastavad raskused ja viivad läbi võimalike vigade parandamise.

Sõnastage järeldused uuritud materjali kohta.

Isiklik:   teadlikkus aine õpetamise olulisusest;

Normatiivne:   kontroll, parandamine, eraldamine ja teadlikkus sellest, mis on veel assimileeritav, teadlikkus õppematerjali kvaliteedi ja assimilatsiooni taseme kohta;

Kognitiivne:   võime struktureerida teadmisi, valida kõige tõhusamaid viise küsimustele vastamiseks;

Suhtlus:   partneri käitumise juhtimine - kontroll, korrigeerimine, partnerite tegevuste hindamine, suutma kuulata õpetajaid ja klassikaaslasi

10. Teave kodutööde kohta, juhendamine nende täitmise kohta 2 min

Kodutöö teave

Õpetaja soovitab.

Kodutööde kolm taset:

Standardne miinimum

(reproduktiivtasand)

Konstruktiivne

- Loominguline

1. Vastake õpiku § 5 ja 6 lõpus esitatud küsimustele.

2. Lahendage töövihikust ristsõna.

3. Otsige Internetist ja muudest allikatest teavet selle kohta, millised on muud puusepatööriistad, mida pole õpikus käsitletud.

4. Kui õpilane soovib teha osa, mille kujutist õpikus pole, peate otsima Internetist ja salvestama valitud osa tehnoloogiliste toimingute jada.

Ristsõna vastused. Horisontaalne: 1 - tisler, 5 - disainer. Vertikaalne: 2 - tehnik, 3 - joonistamine, 4 - töölaud.

Nad on teadlikud kodutööde varieerumisest, valivad selle teostamiseks teostatava võimaluse ja töötavad selle kallal.

Isiklik:   teadlikkus aine õpetamise olulisusest;

11. Refleksioon (tunni kokkuvõte) 2 min

Andke klassi ja üksikute õpilaste tööle kvaliteetne hinnang.

Alustage õpilaste mõtisklust nende psühho-emotsionaalsest seisundist, nende tegevuse motivatsioonist ja suhtlemisest õpetaja ja klassikaaslastega möödunud tunnis.

Õpetaja korraldab tunnis õppetegevuse kajastamise.

Mida sa tunnis õppisid?

Milliseid uusi mõisteid olete täna õppinud?

Kus saan omandatud teadmisi praktikas rakendada?

Miks peate seda materjali teadma?

Mis raskused sul tekkisid?

Andke oma tegevusele tunnis analüüs.

Kutsub õpilasi üles sõnastama oma vastus telegrammi, SMS-sõnumi ja täidetud lause vormis.

Võite paluda õpilastel oma vastust põhjendada.

1. Tunnis töötasin aktiivselt / passiivselt

2. Olen tunnis tehtud tööga rahul / mitte rahul

3. Tund tundus mulle lühike / pikk

4. Ma pole tunnist väsinud / väsinud

5.Minu tuju läks paremaks / halvemaks

6. Tunni materjal oli mulle selge / mitte selge

kasulik / kasutu

huvitav / igav

7. Kodutöö tundub mulle kerge / keeruline

huvitav / pole huvitav

Nad vastavad õpetaja küsimustele, analüüsivad nende poolt tunnis tehtud tööd, teostavad enesehinnangut, arutavad seda, teevad järeldusi.

Isiklik:   teadlikkus aine õppimise huvist ja olulisusest;

Normatiivne:   tunnis tegevuse enesehindamine;

Kognitiivne:   subjektiga seotud kognitiivse huvi arendamine;

Suhtlus:   oskus kuulata ja dialoogi pidada;

Kui materjal teile ei sobi, kasutage otsingut

Tunni pedagoogiline põhjendus:

Selles tunnis alustavad õpilased uut loomingulist projekti, mis hõlmab õpilaste iseseisvate järjestikuste tegevuste rakendamist teatud plaani rakendamisel. Kuna igasugune loominguline töö on teatud kava rakendamisel teatud toimingute jada, nõuab see toimingute õiget järjekorda. Õpetada õpilasi neid uurimismeetodeid valdama on kogu haridusvaldkonna, sealhulgas selle tunni, üks olulisemaid ülesandeid.

Tunni aeg:90 minutit

Tunni eesmärgid:

õpetamine:

  • õpetada õpilasi arendatud teadmistel ja oskustel põhinevat tegevust iseseisvalt kavandama,
  • paljastada väljaheidete valmistamise protsessi olemuse tehnoloogilise protsessi seisukohast;
  • omandatud teadmiste rakendamine tehnoloogilise kaardi koostamisel uue probleemi lahendamiseks;

arenev:

  • arendada õpilaste tööoskusi ja tehnoloogilise kaardi koostamise oskust
  • arendada kujutlusvõimet, loovat lähenemist töö tegemisele
  • arendada võimet jagada ülesanne alamülesanneteks;

hariv:

  • edendada kohusetundlikku suhtumist täidetavatesse ülesannetesse;
  • edendada austust seadmete ja tööriistade vastu

Tööriistad ja seadmed:

  • töölaud,
  • joonlaud
  • kompass,
  • albumileht
  • pliiats

Visuaalsed abivahendid:

  • marsruutimine,
  • valmistooted (erineva kujundusega väljaheited),
  • tühjad osad.

Koolituse vorm:

  • individuaalne
  • grupp

Õppetunni ülevaade

Mina. Aja korraldamine

II. Teadmiste värskendamine

III.   Uue teema selgitus.

IV.   Tunni praktiline osa.

V   Õpilaste tööde analüüs, ülevaade

VI.   Kodutöö

KLASSI AJAL

I. Organisatsiooniline hetk

Õpilaste nimekirja kontrollimine, tunni teema, eesmärkide ja sisu kajastamine

Õpilaste tundideks valmisoleku kontrollimine (töökohtade seis, märkmike, pastakate olemasolu)

Määrab tunni teema, motiveerib lõpptulemust.

II. Teadmiste värskendamine

  1. Mis on protsess? ( Tehnoloogiline protsess on osa tootmisprotsessist, mis sisaldab sihipäraseid toiminguid materjalide kuju, suuruse ja omaduste muutmiseks nendest toodete valmistamisel. Tehnoloogiline protsess viiakse läbi mitmesuguste tehnoloogiliste seadmete abil: masinad, seadmed, tööriistad).
  2. Mis on marsruutimine? ( Marsruut on dokument, milles registreeritakse kogu toote osade töötlemise protsess koos tehniliste toimingutega)

III. Uus sisuline selgitus

Tänasest õppetunnist hakkame väljaheiteid tegema.

Valmistoodete (väljaheidete) tutvustamine

Ja millist tabureti soovite meisterdada?

Kui plaan on määratletud, liiguvad õpilased loometegevuse järgmisele kõige kriitilisemale etapile - plaani teostus visanditeks.

IV. Tunni praktiline osa

Õpilased koostavad tabureti tootmise diagrammi

Toimingute järjestus

Graafiline pilt

Tööriistad, inventar

Valige toorikud, märkige välja ja lõigake toorik

joonlaud, pliiats, ratas

Toorikute töötlemiseks ja masinal

vuugimasin FSSh-2

Õmble ja lõika suuruseks. Diagonaalselt leidke treipingi sisselülitamise keskus

töölaud, joonlaud, pliiats, ratas, haamer, kruvikeeraja

Tooriku märgistamine ja paigaldamine treipingile

sTD-120M masin, vernier-kali, lõikurid, joonlaud, pliiats

Tooriku keeramine suuruse ja kuju järgi

masin STD-120M, mall, tõsteseade, maisel

Väljaheite jalgade lihvimine

liivapaber

Tennipesade märgistamine ja valmistamine

Puurimis- ja suremismasin

Lisamärkide märgistamine, saagimine, hööveldamine

Pliiats, joonlaud, lennuk, ratas, ruut

Naastuühenduste tegemine

Töölaud, joonlaud, ruut, sahavars, peitel, nuga

Väljaheite skeleti kokkupanek (jalgade ühendamine vahetükkidega)

Tisleri liim, vasikas

Töötasude valmistamine: märgistamine, saagimine, lihvimine

Tööpink, joonlaud, pliiats, ratas, fail, käekotid, liivapaber

Toote kokkupanek

Tööpink, puusepatööde liim, nagel, mäts

V. Üliõpilaste tööde analüüs, ülevaade

Õpilaste tööd hinnates võtab õpetaja arvesse töö järjestust ja korrektsust.

VI. Kodutöö

Erinevat tüüpi väljaheidete tehnoloogiliste kaartide koostamiseks märkige nende eesmärk (lapsed, köök, töö, majapidamise vajadused jne).

Mis tahes toote loomine toimub mitmes etapis ja esimene neist on tulevase toote kujundus.

Ärge kiirustage selle tootmist kohe alustama. Võite viga teha, midagi valesti teha ja kogu töö tuleb ümber teha. Pole ime, et on olemas ütlus: "Mõõtke seitse korda, lõigake üks kord."

Esmalt peate tegema tulevase toote jaoks mitmesuguste võimaluste visandid või visandid. Seejärel analüüsivad nad kirjalikult iga võimaluse eeliseid ja puudusi, mis võimaldab teil valida parima.

Toote valitud versiooni jaoks töötatakse välja tehniline dokumentatsioon: visand, tehniline joonis või mõõtmeid tähistav joonis.

Pärast tehnilise dokumentatsiooni ettevalmistamist hakkavad nad kvaliteetseid toorikuid valima ja neid märgistama. Toorik on teatud suurusega materjal, millest osa valmib (ükskõik millise detaili tooriku mõõtmed on alati suuremad kui detaili enda oma). Toorikust saadakse üks või mitu osa.

Osade ühendamist tooteks nimetatakse kokkupanemiseks.

Tooriku muutmine detailiks või tooteks peab rangelt vastama tehnoloogilisele protsessile, st teatud toimingute jadale.

Toote tootmisprotsess koosneb paljudest tehnoloogilistest toimingutest. Näiteks hõlmavad tehnoloogilised toimingud tooriku lõikamist puusepatööde pingil, aukude puurimist puurmasinal, toote värvimist spetsiaalsesse ruumi jne.

Tooriku töötlemise ja sellest osade valmistamise toimingute jada registreeritakse spetsiaalsetes tehnoloogilistes või marsruudi kaartidel.

Tehnoloogilisel kaardil (tabel 6) kirjeldavad nad üksikasjalikult tehnoloogiliste toimingute järjestust, teostavad igale toimingule vastava tooriku graafilise pildi, näitavad kasutatud tööriistu ja seadmeid.

Tabel 6
Lõikelaua tootmise vooskeem

Ei p / p

Toimingute järjestus

Graafiline pilt

Tööriistad ja inventar

Valige toorik 10–12 mm paksusest tahvlist või vineerist ja märkige toote kontuur vastavalt mallile

Mall, pliiats, töölaud

Lõigake toode piki kontuuri

Hacksaw, puusepatööde töölaud

Torgake augu keskpunkt ülaosaga. Puuri auk

Ümberpööramine, puurimine, rootor või puur, töölaud

Toote puhastamiseks ümardage teravad servad ja nurgad

Tööpingi lihvimisalus

Teekonnakaartidel on näidatud ainult toimingute jada (tabel 7).

Tabel 7
Lõikelaua marsruudi kaart

Praktiline töö number 25
Lihtsa vooskeemi koostamine

Töökäsk

  1. Valige üks oma projekti tooteosadest.
  2. Uurige hoolikalt vajalikku osa või selle graafilist pilti.
  3. Tabeli 6 abil koostage selle osa valmistamise vooskeem.
  4. Kontrollige ise tehnoloogilise kaardi koostamise õigsust ja andke see siis õpetajale kontrollimiseks.

Uued kontseptsioonid

Toote loomise, kujundamise, hankimise, osa, montaaži, protsessi, toimimise, marsruutimise, marsruudi kaardi etapid.

testi küsimused

  1. Loetlege oma disainitud puittoote valmistamise etapid.
  2. Mis vahe on toorikust ja osast?
  3. Mis jaoks on tehnoloogilised kaardid?
  4. Miks on tooriku mõõtmed suuremad kui detaili mõõtmed?

Plaani õppetunni number 7-8
  5. klass
  Teema: puidust osade valmistamise järjekord. Marsruutimine
  Eesmärk: uurida õpilastega tehnoloogilise protsessi põhietappe; õpetage õpilastele vooskeemide koostamist.
  Tundide ajal
  I. Organisatsiooniline moment: töökoha ettevalmistamine tunniks, ülekande tööolukorra kontrollimine, nagi ja tööriistakasti täitmine.
  II Kaetud materjali kordamine.
  I. Tagajärjed: Mis vahe on visandil, tehnilisel joonisel, joonisel?
  com?
  Mis tüüpi tooteid sa tead? Milline on skaala? "Mida tähendab joonise lugemine?" Praktilise ülesande täitmine paarikaupa.
  Lugege õpetaja joonistust paarikaupa. "1 | M1-ts, need on vead, mida igaüks teist lugemisel tegi | Ts | chzhzha, arutage neid koos, analüüsige.
  3. Postitage teemad ja tunni eesmärk.
  III Programmimaterjali esitlus.
  I. Illustreeriv lugu V ja t koos l-ga. Enne toote valmistamist alustage p | ja | Peate lihtsalt läbima mitu sammu:
  I) vali tootele sobivad materjalid; ") valida sobivad tööriistad ja tehnoloogilised seadmed
  säravad
  Ja kujutage toodet tehnilise joonise, visandi ja 1 "Ms kujul;
   I) valib tulevase toote jaoks kvaliteetse tooriku;
  : ^) märkige toorik;
  "-) kontrollige märgistust;
  /) teostage vajalik töötlemine: hööveldamine, saagimine jne; X) tooriku puhastamiseks ja viimistlemiseks.
  Ja poliitika võib koosneda ühest või mitmest koosseisust 15
  Kui toode koosneb mitmest osast, siis pärast valmistamist tuleb need üksteisega reguleerida, st ühendada omavahel - see on koost.
  Kui monteerimisel leitakse vigu, peate:
  leia põhjus;
  visandada puuduste kõrvaldamise viisid;
  kõrvaldada need.
  2. Tutvumine tehnoloogilise kaardiga.
  Õpetaja. Töötlemis- ja montaažijärjestust on kirjeldatud vooskeemides.
  Ma soovitan teil tutvuda sellise kaardi näidisega, mis asub tabelis lk. 27 õpikut.
  tabel 2
  TEHNOLOOGILINE KAART Köögi lõikelaua tootmine

  Nr. Toimingu sooritusjärjestus Graafiline esitus Tööriistad ja seadmed
  I 2 3 4
  1 Valige 10–12 mm paksusest tahvlist või vineerist toorik ja lõigake mall, pliiats
  märkige toote kontuur vastavalt mallile. 2 Lõigake kontuur välja - Hacksaw,
  lia tisleritöökoda
  Töölaud
3 Kasutage kese I 2 keskpunkti. 3. Augu tsentreerimiseks kasutage sirmi. Puurige auk 4 Loendage toode, ümarad teravad servad ja nurgad
  Toote iga osa valmistatakse vastavalt oma tehnoloogilisele protsessile, mis omakorda koosneb tehnoloogilistest toimingutest. Operatsioon viiakse läbi ühes töökohas või ühes masinas, näiteks lõikamine, puurimine.
  Otsige ja lugege lk. 28 toimingu määratlus.
  Toiming koosneb üleminekutest ja osade sätetest.
  Kuidas toimub üleminekud? (Üleminekuid teostatakse samas töökohas või masinas ühe tööriistaga.)
  3. Mitme tehnoloogilise kaardi sisu üksikasjalik analüüs õpilaste poolt õpetaja juhendamisel.
  IV.Praktiline töö.
  Ülesannete täitmine:
  1. Tutvuge õpetaja pakutud detailjoonisega.
  2. Töötage tabeli abil välja marsruutimine
  üksikasjad.
  V. Tunni kokkuvõte: õpilaste praktiliste tööde hindamine, tehtud vigade analüüs.
  Vastused küsimustele:
  Millist teavet marsruutimine sisaldab?
  Miks on vaja marsruuti?


Lisatud failid