Kutsealade linna plaan ja kokkuvõte selleteemalistest tundidest kogu maailmas (ettevalmistav rühm). Klassitund. Minu linna elukutsed Suure reisibüroo töötaja

Valla eelarveline koolieelne haridusasutus

Kaasani Volga piirkonna "kombineeritud tüüpi lasteaed nr 32"

MTÜ "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng" GCD kokkuvõte

"Kutsealade linn"

Esitatud:

Khaziahmetova L.A.

Kaasan, 2015

Tunni eesmärgid:

Haridus:

Süstematiseerida ja täiendada antud leksikaalse teema sõnavara, kindlustada suulises kõnes grammatiliste konstruktsioonide korrektse kasutamise oskus

Arendamine:

Arendage loogilist mõtlemist, kuulmis tähelepanu, mälu

Arendada oskust tuvastada moonutatud loogilisi ja grammatilisi konstruktsioone kõrva järgi

Arendage võimet moodustada ühiseid lauseid samas semantilises rühmas

Arendada oskust reageerida õpetaja reageeringule dialoogi käigus ühise lausega

Arendada kirjeldava loo kirjutamise oskust graafilisel skeemil

Haridus:

Suurendada arusaamist kutsealade tähtsusest inimeste elus (arutluskäik erinevate kutsealade inimeste tegevuse lõpetamise tagajärgede kohta)

Varustus: magnetofon

Materjalid: A3-lehed (tööks alarühmades), geomeetrilised kujundid, piktogrammid, erinevate elukutsete inimesed, objektid: haamer, käärid, kaamera, pintsel, föön, sahk.

Eeltööd:

Ilukirjanduse lugemine V. Majakovski “Kes olla”, E. Permjakk “Ema töö”

Kutseid kujutavate piltide kontrollimine, teema kohta kirjeldavate lugude koostamine.

D) Mängude "Kellele?", "Mis on üleliigne?" Läbiviimine "Arva ära kirjeldus", joonista rollimänge, töölauale trükitud mänge.

Klassi edenemine

Lapsed istuvad vaibal, poolringis

Tere! Isenmeses!

Vaibal on erinevad esemed: haamer, käärid, kaamera, pintsel, föön, sahk.

Hooldaja: Vaata, mis jama! Keegi jättis esemed alles. Pange neile nimi. Ma arvan, et haamri jättis puusepp. Kes jätsid käärid? jne. Neid esemeid vajavad erineva elukutsega inimesed. Mis on elukutse?

Lapsed: elukutse, töö, äri, millega inimene tegeleb (tema tööalane tegevus)

Mida on vaja ameti saamiseks teha? (õpi hästi, tea palju, lõpeta)

Täna läheme "Kutsealade linna"

Alustamiseks mängime kõigepealtmängu "Kirjad ja elukutsed". Näitan kirja ja peaksite nimetama ainult need ametid, mis selle tähega algavad.

(В - arst, veterinaararst, koolitaja, sõjaväelane, autojuht

K - kontroller, kassapidaja, dirigent, astronaut, müürsepp, kondiiter

P - pagar, rätsep, kokk, tuletõrjuja, politseinik, piloot, piirivalvur, giid, juuksur, müüja)

Hästi tehtud! Saime selle ülesandega hakkama. Vaadake, meie linn on kadunud ja meil on palju teha - joonistada oma linna plaan, ehitada maju, sillutada tänavaid, istutada puid ... Vajame erinevaid spetsialiste. Milliseid ameteid te kutsuksite?

Kasvataja: minge laua juurde. Nüüd muutume arhitektideks, ehitajateks, puuseppadeks ja hakkame oma linna ehitama. (meeskonnatöö. Viie inimese jaoks panevad lapsed kinni erinevad majad, koolid, tänavad ja ehitavad linna)

Nii töötas linnade ehitamisel palju erineva elukutsega inimesi. Kuulame nüüd laste lugusid nende ehitatud linnadest.

- Oleme ehitanud uue linna, kus inimesed saavad elada. Selles on olemas kõik vajalik, kuid mis linnas puudu on? (erinevate elukutsete inimesed)

Kasvataja: Ja nüüd ma soovitan mängidamäng "Mis juhtub, kui ..."

Kas kokad lõpetavad toidu valmistamise?

Arstid lõpetavad inimeste ravi?

Õpetajad lõpetavad laste õpetamise?

Kas ehitajad lõpetavad majade ehitamise?

Kas kõik autojuhid keelduvad autojuhtimisest?

Kas politsei lõpetab teenistusse mineku?

Kehalise kasvatuse "elukutsed"

Paljud elukutsed
maailmas koos meiega!

Käed vööl - keerab torso paremale -
vasakule.

Neist räägime nüüd:

Hoidke oma käed lahus.

Siin on õmbleja, kes õmbleb särki,

Kujutatava nõela liigutused.

Kokk teeb meist mõne kompoti

"Segama" kannel.

Lennukit juhib piloot -

Käed külje poole,

Maandumiseks ja startimiseks.

Laske need alla, tõstke need üles.

Arst teeb meile süste

Risti uk. sõrmed üle pea.
Liikumine: peopesa - rusikas.

Ja koolil on valvur.

Käed küünarnukist kõverdatud "jõu žest"

Müürikivi paneb müüri

Vaheldumisi paneb käed üksteise otsa
ülevalt alla.

Jahimees püüab ulukiliha

Nad teevad sõrmedest binokli.

On õpetaja, on sepp,

Painutage sõrmi, loetledes elukutsed

Baleriin ja laulja.

Omada ametit,

Sirutage sõrmi.

Sa pead palju teadma, suutma

Pöörab harjadega (käe tagaosa).

Õppige head semu!

Wag sõrmega.

Ja muidugi, ära ole laisk!

Nimetissõrme negatiivne liikumine.

Nüüd peame oma linnadesse kutsuma eri elukutsete inimesi. Selleks mängime koos teiega mängu.Töötage ikoonide kallal

Haridusjuht: Poisid, teie laudadel on pildid, millel on kujutatud erinevate elukutsete inimesi. Selle elukutse kohta peate rääkima, ilma et seda nimetaksite, ja me peame ära arvama, millisest ametist te meile rääkisite. Ja loo täpseks ja terviklikuks muutmiseks võite kasutada plaaniskeemi. Õpetaja: Pidagem meeles, mida diagrammi joonised tähendavad:

1. Käsi - see, mida inimene antud kutsealal teeb.

2. Geomeetrilised arvud - milliseid objekte ta vajab tööks.

3. Süda, millised omadused peaksid sellel erialal inimesel olema.

Näidislugu: see mees lõikab inimesi ja teeb neile ilusad moes soengud. Tööks on tal vaja: käärid, kammid, föönid, lokirullid, parfüümid. Ta peab olema tähelepanelik, viisakas, kena.

4. Fizminutka. “Tantsijad” (erinevat tüüpi muusikaga lapsed teevad muusikatunnis õpitud tantsuliigutusi) - kui nad tantsija ära arvavad. Mees tahtis lõõgastuda ja ta tuli muusikaga. Millised elukutsed on muusikaga seotud? (laste vastused: baleriin, tantsija, DJ, viiuldaja ...)

Nüüd on meie linnas inimesel kõik olemas, et elada ja töötada. Kõik omal kohal. Ja kelleks tahaksite tulevikus saada? (laste vastused)

Kuid kõige olulisem, mida tahaksin teile öelda, on see, et võite olla ükskõik kes: suurepärane arst, osav juuksur, asjatundlik kokk, autojuht, õpetaja, aga kui inimesel on kuri süda, kui ta on kade ja isekas, siis selline inimene ei too teose rõõmud. Seetõttu soovin kõigepealt, et oleksite lahked ja abivalmid inimesed. Ja mulle tundub, et valite elukutse õigesti, targalt, südame kutsel.

1 laps: Arst ravib meid valu pärast

2 last: Koolis on õpetaja,

3 last: Kokk teeb meist mõne kompoti

4 last: Juuksur lõikab kõiki.

5 last: Õmbleb meile rätsep.

6 last: Ja me peame teile ütlema:

KÕIK: Meil pole üleliigseid elukutseid,

Kõik elukutsed on olulised!


"Laste elukutsed" - pidage meeles esemeid - abilisi. Õpetaja tegevus. Elukutse - fütodisainer. Laps ja elukutsete maailm. Kujundaja. Kohtumised erinevate elukutsete inimestega. Kehaline kasvatus. Mis siin üleliigne on. Millistest värvitoonidest fütodisainer koosneb? Näpunäited, kuidas lilli kauem värskena hoida. Kirjutage värvide nimed.

Professionaalse kompetentsi võistlus - võistluse formaat. Venemaa, 2012.

“Inimene ja elukutsed” - kokk. Sinu valik. Tehke oma valik. Elukutse. Geograafia elukutsed. "Igal käel on oma haare, igas peas on oma joonistus." Peame suutma: Ilmaennustajad. Valmistage end ette eriala valimiseks ... Avatud uste päev. Lennunduse meteoroloogia. Lapsepõlve unistused. Mere meteoroloogiline gi. Kutsealad:

"Inimene kutsealade maailmas" - ametialane sobivus. Määrab inimese okupatsiooni 13. Arva vanasõna. Elukutse valik on keeruline ja ülioluline samm iga inimese elus. Dešifreerige ütlus. Professionaalne plaan. Kutsealade mitmekesisus. Funktsionaalne tööjaotus. Huvid tähendavad reeglina "SOOVIN TEADA" ja kalduvusi - "Ma tahan teha".

„Inimene ja elukutse” - teema 4.1. Kutse mõiste ... EA kutsete klassifikaator Klimov. Tööteemal (kutsealade liigid). Teema 4.3. Kutsetüübid. Käsitsitöö elukutsed. Ilu loomine. Selliste elukutsete alatüübid nagu "mees-märk-süsteem". Kirurg. Tööjõu (töövahendite) abil (kutseosakonnad). Signaalide vastuvõtt ja edastamine.

“Elukutse ja mees” - saate selle, mida näete. Kuidas aru saada, kas valitud elukutse sobib sulle või mitte? Nad unistavad ainult kõrgest palgast. Viga number 6. Mahatma Gandhi. Normann Vincent Peale. Viga number 2. Vastuvõtlikkus (kõigepealt vaadake toimuva helget külge). Päris naljakas on teha võimatut.

Kokku on 22 ettekannet

Tatarstani Vabariigi Vysokogorsky rajooni Shapshinskaya keskkool

Klassitund teemal

"Minu küla elukutsed"

(4. klass)

Algkooli õpetaja

1 ruutmeetri kategooria

Kondratõeva Nelli Anatoljevna

Kava on klassiruumi abstraktne.

Teema "Meie küla elukutsed"

Eesmärgid: Andke õpilastele arusaam põllumajandusega seotud ametitest. Kokkuvõte õpilaste arusaamadest tööjõu olulisusest inimese elus: armastuse, hoolivuse, austuse kasvatamine põlise küla, maa ja kodakondsuse tunde kasvatamise vastu. Huvi suurendamine õppeainete vastu, mida õpilased vajavad tulevase ameti saamiseks. Õpetada õpilasi kutsealade maailmas liikuma.

Varustus: esitlus, multimeediaprojektor, ekraan, arvuti.

Klassikursus.

Sissejuhatus.

Õpetaja: Poisid, täna võtame ette reisi oma kodumaale, armastatud Shapshi külla.Ajaloolise teabe kohaselt asutati Šapshi küla 1552. aastal pärast Kaasani vallutamist Ivan Julma poolt. Kuigi on põhjust arvata, et inimesed elasid siin varem. Ja tegelikult on raske ette kujutada, et nii mugav koht polnud igas mõttes iidsetest aegadest asustatud. Ajaloolaste sõnul asustati Vysokogorsky rajooni territoorium juba I aastatuhandel pKr. Ja järgnevatel sajanditel polnud maa tühi. Ja küla nimel - Šapshil, nagu kohalikud ajaloolased usuvad, on suure tõenäosusega tatari juured.

(Vaadake slaidid Shapshi küla kohta.)

Vaadake, kui ilus on meie küla, kui palju rohelust ümbritseb seda. Ja meie küla muutub iga aastaga aina ilusamaks. Ja kui palju meie külas elab kasulike ja vajalike ametitega inimesi.
Täna proovime rääkida maaelu elukutsetest nii, et teie hinges sädeleks säde, armastuse ja austuse säde külaelaniku tööalase elukutse vastu.

Libisema

Kes olla?
Nii kiiresti kui aastad kulgevad
Varsti kaheksateist.
Peame nüüd mõtlema
Mida me hakkame tegema.
Kes joonistab, kes laulab
Kes sepistab töökojas metalli.
Kui soovite, võite leiba tõsta,
Satelliidi kosmosesse laskmine.
Maal on palju tööd
Kõik proovivad jahti.
Omada ametit,
On vaja laiskusest üle saada.
Koolis on hea õppida,
Nii et võite olla uhke

Elukutsed
Maailmas on palju ameteid,
Ja need on meile kõigile väga olulised:
Arst, õpetaja, torumees, professor,
Insener, akrobaat ja töötaja.
Kõik elukutsed on väga erinevad -
Kohati on raske valikut teha.
Huvitav ja ohtlik
Need võivad kellelegi saatuseks saada.

Õpetaja: Kes on külas kõige olulisem inimene? Esimees või majandusteadlane? Ei! Põhiline, kes leiba kasvatab, kes künnab lõputut põldu, külvab maad teri ja sügisel eemaldab ta kullateraga roiskunud kõrvad.

Libisema

(Õpilane räägib maaelu masinaoperaatori ametist.)
Põllumajandus on masinate, tööriistade ja sisseseadega küllastunud tootmine. Võimsad seadmed usaldatakse maaelu masinaoperaatoritele. Ilma masinate ja seetõttu masinaoperaatorite osaluseta ei tehta põllul ühtegi vagu. Ilma ühegi seemneta ei saa mugulaid mulda panna - peaaegu kõik kasvatamise, koristamise ja töötlemise toimingud tehakse nende poolt - masinaoperaatoritel.
Masinaoperaator on põllumajandustöötaja, kes tunneb ja kasutab tootmisprotsessis mitte ainult traktoreid, kombaine, vaid ka palju tööriistu ja mehhanisme.
Maa elab oma seaduste järgi. Ta - elusolendina - võib olla haige, janunedes janu ja tal on oma iseloom. Põllumehe töö seisneb selle tegelase äratundmises, kõigi maa saladuste paljastamises. Ja siin vajab ta kannatlikkust, teadmisi, kogemusi ja annet.
Põllumehe töö pole kerge ja ebaharilik, tema elu on huvitav ja omapärane. Talupoja tööd ei saa igaks päevaks võrdselt jagada, seda ei saa mõõta ei päevavalguse ega väsimuse järgi. Kuid kui ilus maa on, millele inimene on pannud nii mõistuse kui ka südame, kui ilus ta on tööjõu käes!
Võõras koletis roomab üle põllu. Ja see koletis jätab traktoristi käske järgides kollasele okaste taustale laiad mustad triibud. Päeva jooksul muutub meie silme all kümnete hektarite maa nägu. Inimese lihased ja masinamehhanismid on pinges.
Ja saabub päev, kui küntud põllul küpseb leib, mis tuleb koristada ilma vilja kaotamata!
Kõik, kes valivad masinaoperaatori elukutse, peavad tingimata maad armastama ja mõistma. Ta peab teadma mitte ainult mitmesuguseid seadmeid, vaid ka põllumajanduse, agrokeemia põhitõdesid, et kompetentselt määrata mullaharimise ja seemnete paigutamise sügavust ning väetise laotamise määra ja valida täpselt tööde ajastus, kuna väikseimgi kõrvalekalle - ja vähendab saagi kvaliteeti. Lõppude lõpuks hindab masinaoperaatori oskuse tulemust kogutud teravilja kogus.
Masinaoperaatori elukutse valimine pole vajalik mitte seetõttu, et kuhugi mujale pole minna, vaid vastavalt südamele ja kutsumusele. Põllumeheks olemine on suur au!

Õpetaja : Kes seisab külvamise ja koristamise tüüris masinaoperaatori kõrval? Ka külas oluline inimene - agronoom! See sõltub istutusmaterjali kvaliteedist ja tootlikkusest. Kuulame seda lugu.

Libisema

(õpilane jutustab)
Agronoom on taimekasvatajate seas levinum elukutse. Kõik tema tegevused põhinevad bioloogia ja agronoomia tundmisel.
Agronoomilises kuningriigis näib iga ettevõte olevat seotud tavaliste asjadega, mis meid ümbritsevad - põllud, metsad, pinnas. Kuid kui palju on veel tundmatuid, tähelepanuväärsemaid kultiveeritud taimede elus, kui palju veel mulda jäänud saladusi.
Agronoom peab olema tähelepanelik, märkama ja arvestama oma töös muutustega looduses.
Õpetaja : Kes hobusega on sõbrad,

Kas neid ei saa veega valada?

Vastus on lapsed. (peigmees)

Libisema

(Õpilase lugu peigmehest)

Vormi algus

Vormi lõpp

Heal tallis on rahulikud, pahaloomulised ja kergeusklikud hobused. Hobused armastavad oma igapäevaseid rutiine. Toitumisega peigmees jääb hiljaks - nad hakkavad oma kabjatega peksma, lainetavad pead meelepahaga ja suruvad oma kõrvad pea külge. Küsige neilt toitu - ja nad rahunevad.
Ta hoolitseb haige hobuse eest, annab peigmehele ravimit.
Hobused teavad, et keegi peale peigmehe ei sobi korralikult silla, krae, sadula külge. Hobuse eest hoolitsedes sisaldab peigmees rakmeid korras, see peaks alati olema heas korras. Sel juhul teostab peigmees rakmete remonti. Ja see on vajalik - peigmehest saab sepp, ta mitte ainult ei paranda vankrit, vaid varastab ka hobuse.
Nii selgub, et hea peigmees on väike treener, väike loomaarst, väike sadulsepp ja sepp.
Ühesõnaga, peigmees on "hobuseprofessor".
Hobune on peigmehe parim visiitkaart, selle olemuse järgi on lihtne kindlaks teha, kas hea või hooletu peigmees seda sisaldab.
Hobuse jõud on väike, kuid kohusetundliku hoolduse korral suureneb see mitu korda. Hobuse tugevus, eluaeg, töövõime - kõik on õige ja tähtsa inimese - peigmehe - kätes.

Õpetaja: Ja mis siis, kui loomad haigestuvad?

Vastus on lapsed. (veterinaararst)

Libisema

(Üliõpilase lugu veterinaararstist.)

Ja kui hobune äkki haigestub, uurib veterinaararst, kuulab ära, diagnoosib ja määrab ravikuuri.

Loomaarsti elukutse põhirõhk on loomade ravimisel, võitlusel inimese vaevustega piirnevate loomahaiguste vastu. Põllumajanduses hoiab selle profiili spetsialist ära mitmesuguste kemikaalide kasutamisel esinevaid rikkumisi, mis loomade allaneelamisel võivad koguneda ja muutuda lõppkokkuvõttes toidu saastumise allikaks. Samuti teostab veterinaararst otseselt liha, piima ja muude loomsete saaduste sanitaarkontrolli.

Õpetaja : Millised inimesed ikka töötavad loomadega?

Lapsed: loomakasvatusspetsialist.

Libisema

Õpetaja: Kuulame seda lugu.

(Õpilase lugu loomakasvatuse elukutsest)

Kaasaegnekariloomad juurdunud antiikajast ja pärinevad Vahemere maadest (Vana-Egiptus, Vana-Kreeka). XIX sajandil kasvas järsult bioloogide uuritud objektide arv, mis hõlmab praktilist loomakasvatust. Praegu on loomakasvatustöö muutumas põllumajanduse, töötleva tööstuse, loodusvarade ratsionaalse kasutamise ja looduskaitse seisukohast suure praktilise tähtsusega.

Loomakasvatusspetsialist korraldab loomakasvatuskompleksi tõhusaks toimimiseks mitmesuguseid üritusi (linnukasvandus, seafarm, küülikufarm, karusloomafarm jne). Loomakasvatuse kutsetegevuse valdkond on järgmine: loomade valimine ja aretamine geneetika ja biotehnoloogia meetodite abil, igat tüüpi loomadele dieedi väljatöötamine, loomakasvatuse valdkonnas kvaliteedikontroll ja toodete kogused, karusnaha ja karusnaha tooraine kaubauuringud,kõrgtehnoloogiate valimine ja juurutamine keskkonnasõbralike toodete tootmiseks.

Õpetaja : Ja selleks, et teada saada, millisest ametist me edaspidi räägime, peate lahendama mõistatuse.

Ta peab kõvasti tööd tegema

Ja töötage valgusega

Nii et me õhtustasime

Puder võiga, piimaga. (Milkaid.)

Libisema

(Üliõpilase lugu piimatoost)

Sõna lüpsja tuli meile muistsest Indiast. See tähendab “lapsehoidjat”, “õde”. Hea ja tõsi on see sõna. Ärge arvake, et iidsetel aegadel lüpsis naine kitsi ja lehmi, pühvleid ja lambaid - või, juust, kodujuust ei seisaks meie laual. Ei seisaks laual ja kruus piima.

magav kolhoosiküla. Varahommik. Vaikus. Kuid siis süttis korraga paar akent. Uksed lõid sisse. Tänaval helisesid hääled. Sellel piimatoodetel on kiire lüpsmine. Nad tõusevad esimesena üles külas.

Piimatootjatel on palju probleeme. Lehmad on vaja puhastada ja joota, lüpsta neid kolm korda päevas ja enne lüpsmist pesta iga udara põhjalikult. Vajame palju osavust, vaatlemist, sest igal burenkal on oma tahe, isu.

Aastatuhandeid on lehmi lüpstud käsitsi, kükitades või põlvitades. Töö lõppedes läksid käed tuimaks, justkui oleksid nad sadu kilogramme last vedanud. Nüüd jõudsid piimatootja abile mehhanismid: autojoogid, autode söötjad ja isegi elektrilised lüpsimasinad

Õpetaja : Poisid, kuulake veel ühte mõistatust ja arvake, kes see on?

See väike lapsMagamine ilma lehtede ja mähkmetetaPruunide kõrvade allÄrge pange talle padju.

Tal on neli jalga,Ta kõnnib ilma karvataTal on kindad ja saapad.Ärge pange millegi peale.

Nad ei õmble talle särkeNad ei õmble tema pükseNad ei anna talle mütsidÄrge küpsetage tema jaoks pannkooke.

Ta ei saa öelda: "Ema,Ma tahan süüa. "Aga sellepärastTa trügib terve päeva kangekaelselt:"Mu-u."See pole üldse laps -See on natuke ... (vasikas).Õpetaja . Ja selleks, et rohkem teada saada vasikate tööst, läheme vasikaekskursioonile.

Vasikate ringreis .

Sel aastal aitavad meie vasikaid ka lapsed, 8. – 10. Klassi õpilased. Nad lähevad iga päev farmi, et neid toita. Ja kuulakem, mida nad oma töö kohta räägivad. (Gümnaasiumiõpilase lugu

töö farmis)

Libisema

Tuba, kus vasikaid peetakse, on üsna avar. Püüame seda puhtana hoida.

Kariloomad on väikesed - 8 vasikat. Kõiki tuleb vajadusel sööta, joota, puhastada, töödelda.

Vastavalt vanusele on kogu elanikkond asustatud karjades. Vasikamajas hooldatakse neid kuni 8 kuud ning seejärel viiakse mullikad naaberõue ja valmistatakse ette poegimiseks ning pullid viiakse vanemate vendade juurde teise karjatoas.

Vasikaid destilleeritakse üks kord kuus, vajadusel kaks.

Dieedi ja söötmise skeem on spetsialistid. Zootehnik toidab noori loomi. Igal hommikul vaatab ta vasikat, kas kõik komponendid on laos olemas.

Pärast söötjate õhtujääkide puhastamist jaotame vasikatele heina. See on seedimiseks väga kasulik ja soodustab kogu sööda edasist imendumist. Ja kui palju ravim- ja kasulikke ürte selles on!

Varsti ilmub etteandega traktor. See tähendab, et nad viisid silo.

Sel ajal kui vasikad söövad, koristame karjades. See protseduur on aeganõudev ja keeruline. Lõppude lõpuks peate lisaks sõnniku puhastamisele tooma saepuru ja puistama need põrandale nii, et see oleks kuiv. Pean ütlema, et vasikatel on töötamine peamiselt käsitsi. Seal on ainult sõnniku eemaldamise konveier.

Tööd on nii palju, et pole aega puhata.

Kui kõik loomad sõid, asusid nad pehmele ja puhtale põrandale närima toitu.

Ja vasikad armastavad lakkuda - see on selline mineraalsete lisandite ja vitamiinide segu, mida igal karjal pidevalt on.

Aeg läheneb keskpäevale. Võite koju minna. Kuid tööpäev ei lõpe, õhtul on jälle vaja minna vasikaid toitma ja vajadusel karjades koristama.

Ehkki raske töö, naudime vasikate eest hoolitsemist.

Õpetaja : Nii et meie tuur on lõpule jõudnud. Õppisime palju, avastasime enda jaoks palju ja jõudsime järeldusele, et maal on kõik elukutsed olulised! Kokkuvõtteks tahan lugeda teile luuletuse. Kes on selle autor, pole oluline. Igaüks saab teda enda nimel öelda.
Olen külaelanik, olen külaelanik
Olen põllumees ja hobusekasvataja.
Ma olen mees, ma olen venelane!
Ja see, uskuge mind, on uhke.
Olen postimees lumises ja äikeses
Koputab oma akna alla.
Olen mesinik ja agronoom.
Külas olen mina - iga natukese aja tagant.
Külvan leiba, ravitan vasikaid
Sõidan karja öösel karjatama.
Ja koolis ma õpetan poisse
Armastage oma põlist küla.
Olen külaelanik, olen külaelanik.
Olen kodanik! Ma olen venelane!
(M. V. Ryzhova)

Meeskonna loov sündmus

"Minu elukutse on minu linna jaoks."

Me loome oma elu ise

Ja nimetage seda saatuseks.

Eesmärk:

1. Moodustada positiivne motivatsioon tööks 9. – 10. Klassi õpilastel

2. Valmistada õpilasi ette elukutse teadlikuks valimiseks vastavalt nende võimetele, psühhofüüsilistele andmetele ja Samara piirkonna Togliatti vajadustele

Ülesanded:

1. Eduka karjäärivaliku probleemi aktuaalsus

2 Õpilaste teadlikkus inimese soovide ja võimaluste erinevusest.

3 . Õpilaste teavitamine Togliatti tööturu olukorrast

Ürituse käik:

    Klassijuhataja vestlus õpilastega õige elukutse valiku üle „Profi“ meeskonna esinemine valdkondade „I WANT“, „I CAN“ uurimistulemustega „NADO“ uurimisvaldkonna „Profi“ meeskonna aruanne. 10. klassi õpilaste "Minu amet - minu linnale" projektide "Ümarlaud" esitlus õpilaste kutsenõustamise keskuse esindajatega.

https://pandia.ru/text/78/245/images/image003_59.jpg "alt \u003d" (! KEEL: IMG_2515" align="left" width="353 height=265" height="265">!} .

DIV_ADBLOCK49 "\u003e


Ile põllul väljaspool küla, -

Tehke oma järelvalik kellegi järel,

Tee jääb meelde.

Kui inimene ei tea, millisele muulile ta suundub,

tema jaoks pole ükski tuul õiglane.

Seneca

Võtsime need sõnad valimisvormi uurimisel oma motoks. Meie jaoks oli väga huvitav töötada kolmes esitatud suunas. Jah, nüüd oleme selgelt öelnud, et TÖÖTAMISVALIK on kolmel sambal. Püüdsime oma kooli kümnendale klassile kättesaadaval ja visuaalsel viisil öelda, et valitud erialal on kõigil vabadus tõusta nii kõrgele, kui tema võimed ja soovid lubavad.

Mopeed, klarnet ja raketid.

Tehke revolutsioon teaduses.

Ilma pingutamata. Lihtsalt. Igavus

Ma tahan, et inimesed mind jumaldaksid.

Nad vaataksid mind, avaksid suu ...

Lõpetage, mu sõber, unustasite mitu tingimust! Valitud elukutse õnnestumiseks peaksite kinni pidama teatavast sissejuhatuse kavast. Püüame teid aidata! Esitasime lastele memo koos tutvumisplaaniga. Nad rääkisid üksikasjalikult, milliseid samme tuleks võtta, et mitte elukutset valides eksida.

Ameti õige valik on enesekindlus, meelerahu ja materiaalne heaolu täiskasvanueas.

Samuti üritasime kutte kaitsta vigade eest, mis elukutse valimisel juhtuvad.

Pärast uurimistöö tegemist kolmes valdkonnas jõudsime järgmistele järeldustele:

1. Elukutse valikut ei saa pidada muutumatuks

Igas tegevusvaldkonnas muutuvad ametialad ja ametikohad, kui inimese kvalifikatsioon kasvab. Sel juhul saavutab suurima edu see, kes on algetapid hästi läbinud.

Analüüsige olukorda tööturul. Pange tähele, et igal aastal on uusi ameteid. Olge valmis selleks, et peate regulaarselt kvalifikatsiooni tõstma ja sellega seotud erialasid omandama. Ärge kartke, et elukutse valik nüüd, 11. klassis, määrab surmavalt teie kogu saatuse. Valiku muutmine, uue eriala omandamine muudab teid interdistsiplinaarsetes tegevusvaldkondades nõudlikuks spetsialistiks. Esimene elukutse, isegi kui muudate hiljem oma meelt ja leiate midagi atraktiivsemat, on see kasulik ootamatutes olukordades. Näiteks aitab kunstikriitiku esimene haridus juristil teise hariduse omandamisel mõista antiigiväärtuste pärimise keerukaid küsimusi ...

2. Te ei tohiks kuulata valitsevaid arvamusi kutseala prestiiži kohta

Kutse osas avaldub eelarvamus selles, et mõnda ühiskonna jaoks olulist elukutset, ametit peetakse ebaväärikaks, vääritu (näiteks prügimees või majahoidja). Majandusteadlane või psühholoog pole ühiskonnale kasulikum kui keemik või lukksepp. Elukutse prestiiži tuleks arvestada - kuid alles pärast oma huvide ja võimete arvestamist. Muidu omate (kui soovite) "moes", kuid mitte lõbusat eriala. Või mis on hea, leiate, et te ei sobi põhiliste tööfunktsioonide täitmiseks ...

3. Seltsimeeste mõjul elukutset valida ei saa (ettevõtte jaoks, et mitte maha jääda)

Elukutse valime vastavalt oma maitsele ja suurusele, täpselt nagu riided ja kingad.


Rühmatunne, eakaaslaste poole orienteerumine on meie vanuses laste väga positiivsed omadused. Peate proovima näha, kuidas erinete oma kaaslastest ja kuidas olete sarnased. See aitab mõista, et kui Vasya kavatseb tuletõrjujaks õppida (ja ta on riskantne inimene), siis ei pruugi see amet mulle meeldida (olete väga ettevaatlik ja mõistlik).

4. Viga on vaimustuda ainult elukutse välise või mõne eraviisilise poolega

Selle hõlbustamiseks, millega näitleja laval pildi loob, on intensiivne igapäevane töö. Ja ajakirjanikud ei räägi alati televisioonis - sagedamini kaevavad nad enne ettevalmistamist palju teavet, arhiive, räägivad kümnete inimestega

10-minutiline teade, mille annab välja ka teine \u200b\u200b(teleteadustaja).

5. Vananenud ideed tööjõu olemuse kohta materjalitootmise valdkonnas

Kõigis kutsealades ja eriti töötajates tutvustatakse keerukat ja huvitavat tehnoloogiat ning töökultuuri täiustatakse.

6. Elukutse valimisel tuleb kindlasti seostada oma füüsilisi omadusi, puudusi, mis on olulised.

On ameteid, mis võivad olla teile vastunäidustatud, kuna need võivad teie tervislikku seisundit halvendada.

10. Elukutse valimisel mõne probleemi üle otsustamisel tuleks mõelda peamistest toimingutest, toimingutest ja nende järjekorrast

Kui lahendate matemaatikaülesande, teete teatud toimingud teatud järjestuses. Elukutse valimisel oleks mõistlik sama teha.

Elukutse valimine on mitme väärtusega protsess, seda mõjutavad erinevad tegurid.

Meie koostatud ettekannetes oli palju kasulikku teavet järelemõtlemiseks: millised kutsealad on mõne aasta pärast meie linnas nõudlikud, milliseid ameteid seal saate omandada. Oleme välja töötanud mitmesuguseid memo, teabekaarte kutsetegevuse erinevate valdkondade, elukutse valikut mõjutavate tegurite kohta.

"Seal, kus on suur soov, ei saa seal suuri raskusi olla," ütles meie meeskonna vestluse tulemusena aju.

Tagasiside ürituse kohta.

10. klassi õppekavavälisel üritusel „Elukutse optimaalse valiku tingimused“ tutvustas PROFI meeskond uuringute tulemusi valdkondades „I WANT“ ja „I CAN“. Poisid andsid teada keskkooliõpilaste küsitluse tulemustest, tutvusid introspekteerimise soovitustega, mis käsitlevad isiksuse võimete vastavust teatud kutseala nõuetele. Kõigile kohalolijatele jagati memod.

Et lapsed saaksid kindlaks teha, kas nende isikuomadused vastavad valitud kutsealale, viidi läbi küsimustik koos järgneva järelemõtlemisega.

NADO uuringu tulemusi tutvustati ettekannete vormis. Poisid on väga kättesaadavad ja rääkisid algsel kujul, milliseid ameteid, erialasid on Tolyatti linnas lähiajal vaja. Nad rääkisid üksikasjalikult nendest erialadest ja ametitest ning loetlesid, milliseid isiklikke ja ametialaseid omadusi tööandjad mõne aasta jooksul potentsiaalsetele töötajatele näitavad.

See sündmus aitas kujundada positiivse motivatsiooni töötada 9. – 10. Klassi õpilastega, mõista kutsealade maailma ja „proovida“ tulevase ameti enda jaoks, tutvuda probleemidega, mis tuleb ametialases tegevuses lahendada. Lapsed said teavet täiendõppe ja töötamise kohta Tolyatti linnas.

Tund "Integreeritud kohaliku ajaloo kursusel"
Teema: Minu linna elukutsed
Eesmärgid:
tingimuste loomine ideede kujunemiseks elukutsevaliku väärtuse ja olulisuse kohta kaasaegses maailmas;
nende erialade valimisel ühine diskussioon ja omaduste mõistmine;
õpilaste kommunikatiivse kompetentsi kujundamine.
Varustus: tunni tutvustus, praktilise töö ülesanded.
KLASSI AJAL
Sissejuhatav jutt.
Ma loen teile luuletuse ja te arvate, mis on meie tunni teema.
Slaid number 1

Igal inimesel elus on oma mure:
Alati lemmik töö olnud.
Paljud elukutsed maa peal
Ja igaüks on oluline.
Otsusta mu sõber, kes sa peaksid olema.
Lõppude lõpuks on meil üks elu.

Öelge tunni teema.
Postitage teemasid.
Täna räägime ametitest, meie linna ametitest.
Slaid number 2
Teema "Meie linna elukutsed"
kaasaegses maailmas on rohkem kui 40 tuhat ametit;
on oluline osata seda mitmekesisust mõista;

Täna saame teada:
Slaid number 3
milliseid ameteid meie linn vajab
liigid, millesse elukutsed jaotatakse
tulevaseks ametiks vajalikud omadused ja võimed.

Grupitöö.
Nüüd töötame rühmades.
Teil on laudadel laud.
Ametite nimed
Kutsetüübid
Omadused

veterinaararst

autojuht

raamatupidaja

kujundaja

mees - mees

mees - tehnoloogia

inimene on loodus

mees - kunstiline pilt

inimene -
märkide süsteem

huvi tehnoloogia vastu

oskus inimestega suhelda

armastus loomade vastu

visadust ja tähelepanelikkust

kunsti võimeid

1. ülesanne: (sinine + punane) ühendage ametite ja tüüpide nimed.
Kontrollige slaidi nr 4
Milliseid ameteid klassifitseerisite inimeseks? (õpetaja, arst) Miks? Tõesta seda.
Kokkuvõte: "mees - mees" - seda tüüpi tegevuses suhtlevad inimesed üksteisega
Milliseid elukutseid te nimetate inimeseks - tehnoloogiaks? (autojuht, lukksepp) Miks? Tõesta seda.
Kokkuvõte: "inimene - tehnoloogia" - tehnoloogiaga seotud elukutsed.
Milliseid ameteid klassifitseerisite inimeseks - looduseks? (veterinaararst, ökoloog) Miks? Tõesta seda.
Kokkuvõte: "inimene - loodus" - inimtegevus on seotud elusloodusega.

Milliseid ameteid omistate tüübile „mees - kunstiline pilt”? (kujundaja) Miks? Tõesta seda.
Kokkuvõtlikult: "inimene on kunstiline pilt" - inimeste tööd seostatakse kujutava kunsti, muusika, kirjandusega.
Milliseid ameteid liigitasite „inimene on märkide süsteem”? (raamatupidaja) Miks? Tõesta seda.
Kokkuvõtvalt: “inimene on märgisüsteem” - inimesed töötavad märkidega: numbritega, kaartidega, diagrammidega jne.

Erinevat tüüpi elukutsete inimeste jaoks on olulised erinevad isikuomadused.
Ülesanne 2: (punane + roheline) valige, millised omadused on selle elukutse inimestele vajalikud, ühendage.
Kontrollige slaidi nr 5.

Slide № Elukutse valimiseks peate vastama 3 küsimusele
1
Kes ma tahan olla?

Kirjutasite essee “Kes olla?”, Võtsin kokku tulemused ja juhtus nii:

Slaid nr. Tüdrukud tahavad olla
Slaid nr. Poisid tahavad olla ...

Slaid nr. Küsimus nr 2
Kas mul on sobivad omadused ja võimed?
Selgitame: oluline on arvestada mitte ainult oma soovidega, vaid ka võimetega, iseloomuomadustega. Kui neid pole, proovige järelejäänud aja jooksul neid endas arendada või mõelge välja endale sobivam amet.

Küsimus number 3
Kas minu linn vajab seda ametit?
Selgitame: võite omandada hariduse valitud kutsealal, kuid kui see pole nõudmine (see tähendab, et vajate seda praegu, selles linnas), võite jääda haridusele, kuid ilma tööta.

Tähelepanu ekraanile
Meie linna elukutsed
Laul "Mast City" + slaidiseanss (vaated Murmanski linnale)
Milline amet on meie linna jaoks üks vajalikemaid? (meremees, kalur)
(Kinnitan lauale kaardi "kalur")
Kaluri elukutse aruanne
Kaluri elukutse kohta

Kalur tegeleb tööstusliku kalapüügiga meredes või sisevetes, kasutades selleks spetsiaalseid püügivahendeid: võrgud, traalid, noodad. See on huvitav, kuid keeruline elukutse. Kaluriks saamiseks peate armastama merd, mitte kartma füüsilist pingutust, raskeid töötingimusi, olema valmis töötama igal kellaajal päeval või öösel ja iga ilmaga.
Kaluri elukutse on üks vanimaid. Alates ürgsest süsteemist on kalureid koos sõdalaste ja jahimeestega kõrgelt hinnatud. Tänapäeval austatakse ka seda ametit.
Millised elukutsed on lahutamatult seotud kaluri ametiga?
(Kes aitab merel ja kaldal?)
Konsulteerige rühmades (3 min). Millised on elukutsed?
(pardal: hooldaja, laevamehaanik, kapten, kokk,
sadamas: laevaremondimees, kraanaoperaator, kalatööstuse tehnoloog, kalatöötleja)
Tahvlil: kinnitan nimekaardid kaardi „kalur” ümber.
Neid ameteid on meie linnas alati vaja, sest Murmansk on sadamalinn.
Loovtöö "Mereannid"
Kujutage ette, et me oleme kalurid.
Me käime kala püüdmas (kalastame), milliseid teadmisi me vajame?
(kalade ja muu mereelu nimi)
Vaatame, millised mere elanikud langesid meie traali.
(ümbrik: pildid: tursk, meriahven, moiva, kalmaar, krevetid, lest +
elanike nimedega kaardid + leht A-3) + 2 liimipulka
Ülesanne: seostage mere elanike nimi ja pildid, kleepige lehele.
Kontrollige: kinnitage tahvli külge.