Minu lemmikmuinasjutu joonistamine 4 7 aastat vana. Vanemas rühmas joonistamistund teemal "Minu lemmikmuinasjutt". Baba Yaga. Vene rahvajuttude põhjal

Eesmärgid: Jätkata laste tutvustamist suulise rahvakunstiga, kinnistada laste teadmisi vene rahvajuttudest.
Ülesanded:
  • kinnistada teadmisi vapustavast eeposžanrist, pildi iseärasustest, eesmärgist;
  • arendada kujutlusvõimet, fantaasiat, loomingulist iseseisvust, võimet oma ideed joonisel kehastada;
  • õpetada joonisel edasi andma muinasjututegelaste kujundeid neile iseloomulike tunnustega;
  • õpi valima pildi jaoks materjali, ehitama muinasjutu episoodi jaoks üksikute joonistuste kompositsiooni.

Meediumid: valge paber, guašš, akvarell, pintslid, vahakriidid, illustratsioonid vene rahvajuttude jaoks.
Didaktilised mängud: "Uuri profiili järgi", "Valige muinasjuttude jaoks kangelasi".
1. Organisatsioonietapp.
Koolitaja: Tunni alguses tahan teile ette lugeda V.A. Steklovoy
Maailmas on palju erinevaid muinasjutte
Kurb ja naljakas
Kuid ilma nendeta ei saa me maailmas elada.
Muinasjutus võib kõike juhtuda
Meie lood on ees
Muinasjutt koputab uksele -
Külaline ütleb: "Tule sisse."
Täna läheme tavatule teekonnale, muinasjuttude maale. Ammu ei osatud ikka veel lugeda ega kirjutada ja nad juba rääkisid muinasjutte. Ja kui armastas neid kuulata ja mitte ainult väikseid lapsi, vaid ka täiskasvanuid. Nad kogunevad õhtul koosviibimistele: palgid krõbistavad ahjus, onnis kitsukesed, kõik on äritegevusega hõivatud, kes keerutab lõnga, kes kudub, kes tikkib ja kes lihtsalt kuulab muinasjuttu. Muinasjutt on säilinud tänapäevani, sest seda on räägitud põlvest põlve, edasi antud suust suhu. Teie vanaemad rääkisid muinasjuttu oma emadele ja isadele, teie emad teile ja te juba rääkisite oma lastele. Nii jõudis muinasjutt meile iidsetest aegadest. Milliseid muinasjutte teate? Vastused: "Kolobok", "Teremok", "Kolm karu", "Haned-luiged" jne. Ja millised muinasjutud need on? (Vene folk) Miks neid nii nimetatakse? Vastused: (Inimesed on välja mõelnud ja kirjutanud).
Toimuvad didaktilised mängud "Õpi profiili järgi", "Valige muinasjuttude kangelased".
- Hästi tehtud!
- Poisid, kas teil on lemmikmuinasjutte? Vastused. Siinkohal joonistame nende muinasjuttude kangelased. Valitud muinasjuttude kangelased (illustratsioonid) on paigutatud flanellgraafile.
2. Praktiline osa.
Vaadake tähelepanelikult muinasjuttude kangelasi ja näete, kui erinevad nad on. Portreekunst on väga iidne. Kunstnikud püüavad portreed maalides edastada kangelase iseloomu ja sisemaailma. Muinasjututegelased võivad olla kavalad ja usaldavad, lahked ja kurjad. Kuid me kõik oleme omal moel kunstnikud. Joonistame illustratsioone oma lemmikmuinasjuttudele. Peame püüdma portrees edasi anda kangelase iseloomu, talle iseloomulikke jooni, meeleolusid. Ärge unustage juukseid, ehteid, mütse. Kõik pisiasjad on olulised. Samuti räägitakse kangelase iseloomust. Tuleb töötada väga ettevaatlikult ja ettevaatlikult.
Mis sa arvad, mis on muinasjutu lõpp? Vastused (alati õnnelik, hea võidab kurja üle). Õige! Noh, nüüd tööle.
3. Iseseisev töö.
Lapsed joonistavad.
4. Kokkuvõte.
Pärast tunde riputab õpetaja kõik joonistused silmatorkavasse kohta - lapsed uurivad neid ja ütlevad, millise muinasjutukangelase on nad joonistanud, arutavad kangelaste tegelaste üle, mis nad on.

Kaljakina Irina Nikolaevna
Kunstiline loovus. Vanema rühma joonistamine "Minu lemmik muinasjutt"

Tarkvara sisu:

Õppige joonistama lemmikmuinasjutu episoode (joonistage muinasjutust mitu märki kindlas seades)

Kindlustage teadmisi loomade proportsioonide, struktuuri kohta.

Laste sõnaraamatu aktiveerimine

Arenda loovust, tähelepanu, fantaasiat, kõnet

Jälgige laste kehahoia, jälgige füüsilise tegevuse režiimi.

Õppige hindama seltsimeeste tööd.

Eeltöö: Vene rahvajuttude illustratsioonide lugemine ja uurimine, luuletuste loomadest õppimine.

Varustus ja materjalid: A4 lehed, vahakriidid. Loomade graafilised diagrammid. Muinasjuttude illustratsioonid. Molber ja markerid.

Tunni käik.

Poisid, vapustav külaline tahtis täna meie juurde tulla. Ja keda sa tead, kui arvad ära minu mõistatuse.

Milline kummaline väike mees

Puust mees?

Maal ja vee all

Otsin kuldset võtit

Kõikjal pistab ta oma nina pikalt

Kes see on? (Buratino.)

Jah, see on see.

Tere, Buratino.

Ta on väga ärritunud ja kurb, talle kingiti raamat, kuid pole ilusaid pilte, illustratsioone ja nende lugude lugemine pole huvitav.

Kellest sa räägid? - loomadest.

Mis loomad? Ja mõistatuse arvate ära.

Ise on punakas

Koon petab

Ta ei vaja pirukat

Ta peaks sööma kukekest. (Rebane)

Mis rebane?

Punapea, kaval, petab, petab.

1linker. Poisid, kuidas me rebast joonistame? (Näitab graafilist diagrammi.)

Alyosha, ütle mulle, kuidas sa joonistad (kujuteldav pliiats käes, ta räägib ja joonistab õhus) Kuttid kordavad käe liigutusi. Hästi tehtud. Vastab 2-3 last.

Väike ovaalne (piklik koon) - pea

Suur ovaalne - torso

Kõrvad - kolmnurksed

Kohev suur saba - tilk.

Jalad on veerud.

Keda saab veel selle skeemi järgi joonistada? Õigesti hunt, hundi saba on õhem ja lühem kui rebasel. Jalad on pikemad.

Hundi skeemi näitamine, arutelu. Laste vastused.

Nastya, ütle meile, kuidas me hundi joonistame.

Ja kes see on? - Jänku (jäneseskeem)

Kuidas arvasite? - pikad kõrvad, lühike väike saba

Tanya joonistab jänese. Räägib ja joonistab õhus.

Loomade üldine struktuur: pea on väike ovaal, keha on suur ovaalne.

Funktsioonid rebasel on suur kohev saba - tilk. Jänesel on pikad kõrvad.

Mis muinasjuttudes need loomad elavad?

Kolobok, Teremok, Zayushkina onn, taignarulliga kukeseen, kukeseen ja hall hunt.

Siin on karu skeem. Kuidas, me joonistame selle (laste vastused)

Suur ovaalne - torso

Ring - pea

Poolring - kõrvad

Ovaalid on käpad.

Mis kaisukaru? Suur, lampjalg.

Pinocchio, kas teil on neid muinasjutte teie raamatus? Jah.

2linker.

Tüdruk istub korvis

Karu taga

Ta ise, seda teadmata,

Kannab ta koju.

Mis oli tüdruku nimi? (Masha)

Mis muinasjutust see tüdruk on pärit? Maša ja karu. Millistest muinasjuttudest leiame tüdruku?

Maša ja karu, kolm karu, lumetüdruku tüdruk, veeratava nõelaga rebane.

Karina, tuleta meile meelde, kuidas tüdrukut joonistada. Kuva värviliste markeritega molbertil.

Pinocchio - jah, ma näen, te teate palju muinasjutte, aitate mul teha minu raamat värviliste piltidega heledaks ja ilusaks.

Poisid- jah, me aitame.

Füüsiline minut. "Buratino"

Buratino venitas,

Kord - kummardunud,

Kaks - kummardunud,

Kolm - kummardunud.

Ta sirutas käed külgedele

Ilmselt ei leidnud ta võtit.

Et meile võti kätte saada

Peate varvaste peal seisma.

Istusime laudade juurde. Maandumine

Pinocchio jaoks joonistame muinasjuttude illustratsioone. Igaüks joonistab oma lemmikmuinasjutu.

Soojendage sõrmede jaoks.

Laste iseseisev loometegevus.

Tööde analüüs ja arutelu. Tüüpide lugu, millise muinasjutu ta joonistas.

Pinocchio võtab töö ära, tänab tüüpe ja lahkub.

Seotud väljaanded:

Emadepäeva võistlusmängude programm vanemas rühmas “Mu kallis! Mu kallis!" Pühade emadepäeva stsenaarium vanemas rühmas.

Emadepäeva puhkuse stsenaarium vanemas rühmas „Mu kallis! Mu kallis!" Kõlab laulev muusika, lapsed astuvad saali kahekaupa ja istuvad kahekaupa. Saatejuht: Tere pärastlõunal, me ütleme teile! Täna pole me juhuslikult kokku tulnud.

Seinalehe moto "Minu lemmikmuinasjutt" võib sõnastada järgmiselt: "Muinasjutte ära tundes õpime üksteist tundma." Pakuti vanema rühma lapsi.

Minu lemmikmuinasjutt. " Vanemate ja laste ühiste loovtööde konkurss. Miks me vajame muinasjutte? Mida inimene neis otsib? Võib olla,.

Fotoreportaaž Sügispuhkuse meisterdused teemal: "Minu lemmikmuinasjutt" Juhendab õpetaja: Irina Ivanovna Bortnikova Fotoreportaaž Pühade meisterdamine.

MDOU lasteaed "Kuldsed terad". alates. Detchino. Koolitaja: Fomina T.V. Eesmärgid: õpetada lapsi kirjeldama objekti mälu järgi vastavalt antud mudelile.

Konkursil osales 72 joonistust. Iga joonistusega kaasnes lugu perekonnast ja ühine perepilt. Need on huvitavad, erksad, hämmastavad lood.

Pravmiri toimetus ning projekti Armastavate vanemate ja õnnelike laste raamatukogu kuraatorid otsustasid kaheksa konkursil osalejat lisaks autasustada autasu ja koguduse autori peapreester Aleksander Iljašenko soovidega muinasjuttude raamatuga "Õnnelik prints". Selle kohta on Pravmiri kohta lisamaterjali.

***

Vendade Grimmide "Bremeni linnamuusikud", "Head sõpradega!"

"Mul on suur pere - ema, isa, mina ja kolm nooremat õde - Daša, Ira ja Glasha. Dašaaga mängime ja mõtleme tihti välja erinevaid lugusid ning Ira ja Glasha on endiselt väikesed. Õpin internaadis. Täiskasvanud loevad meile palju, me ise loeme ka raamatuid. Meile meeldib telerist vaadata ka vanu muinasjutte, filme ja koomikseid. Ma joonistasin oma lemmikmuinasjutu, mille autorid on vennad Grimmid - The Bremen Musicians. Samuti tahan saada ustavaid sõpru ja reisida koos nendega kogu maailmas. "

Artjomi klassijuhataja Yubko Larisa Vladimirovna, Luga eri (parandus) üldhariduskooli internaatkool:

“Artjom on erilise tervisevõimega laps. Ta läheb erikooli. Üle kõige armastab ta joonistada ning ka oma kätega midagi skulptuuri ja meisterdamist teha. Täiskasvanud aitavad tal oma võimeid arendada. "

Baba Yaga. Vene rahvajuttude põhjal

“Seda imelist ja rõõmsameelset väikest meest kutsutakse Arina Nalitovaks. Ta on 7-aastane. Ta õpib 1. klassis. Armastab joonistada. Joonis põhineb vene rahvajuttudel.

Arisha ise oli "Baba Yaga: ta mängis seda rolli lasteaia lõpuetenduses. Arisha elab koos ema ja isaga. Meile meeldib veeta koos aega: kõndides, mängides ja palju muud.
Aitäh võistlusel osalemise võimaluse eest! "

"Võlupeegel", mis põhineb IV Vachkovi jutul "Võlupeegli lugu"

"Saame tuttavaks! Minu nimi on Yulia, ma õpin 8. klassis ja juba varases lapsepõlves armastan joonistada. Minu pere on väike, kuid väga sõbralik ja loov. Armastame osa võtta erinevatest võistlustest. Eelmisel aastal võtsime perena osa ja võitsime lihavõttepühade suveniiride võistluse. Isa tegi puidust munad ja mina ja mina värvisime need. Armastame reisida ka kogu perega. See pakub meile suurt rõõmu. Eriti meeldis meile reis Gorny Altai.

Ja veel paar sõna selle kohta, miks ma selle loo valisin. See on muinasjutt tüdrukust, kes sai kingituseks kolm peeglit: ühes nägi ta ennast sellisena, nagu ta end ette kujutas, teises - nii nagu teised inimesed teda nägid. Ja kolmas peegeldus sellest, kes sa tegelikult oled. Muinasjutt pani mind mõtlema, kes ja milline ma elus peaksin olema ja kuidas teised mind näevad. "

Aleksander Puškini luuletuse "Ruslan ja Ljudmila" ainetel loodud "Vanaema Yaga"

Smolyaninov Grigory, 8-aastane. Vanaema Yaga, pärast Puškini luuletust Ruslan ja Ljudmila

“Natuke meie sõbralikust perest. Kuigi väike, kuid väga tugev ja lõbus. Meid on seitse isa Ilya, ema Liza, vanem tütar Alina, noorim poeg Griša. Seal on ka väike kala, kukeke Petja, kass Yoska ja lambakoer Shaina. Kõik armastavad üksteist väga ja ei solva.

Tütar õpib instituudi teisel kursusel ja poeg teises klassis. Ema armastab maalida ja luua. Ja isal on meil Meister saab kõike oma kätega teha! Armastame koos kõndida, reisida mööda kaunist linna (ja mitte ainult), leida uusi imelisi ja maagilisi kohti. Pühadeks proovime teha naljakaid üllatusi, postkaarte ja seinalehti.

Meile meeldib mängida ka erinevaid lauamänge. See on väga naljakas. Grisha on tõeline disainer ja leiutaja. Alates Lego konstruktorist saab kokku panna absoluutselt kõike! Ja ta armastab ka paberist teha. Ta tegi isegi oma nukuteatri koos kardina, vahetatavate dekoratsioonide ja nukkudega. Ta on väga lahke ja südamlik poiss. Isegi vanaema Yozhka osutus üldse mitte kurjaks, vaid lahke ja hubane!

Grisha on väga tähelepanelik ja viisakas aitab nii vanemaid kui ka õde. Ta õpib kunstistuudios, ka ujumiskoolis ja käib maadluses. Ja meie tütar on imeline! Ta käis väga kaua tantsimas (4-aastasest 16-aastani). Oli õnnestumisi, esinesime nii oma linnas kui ka välismaal. Ta on väga armas ja tubli tüdruk, ta armastab oma venda väga. Ta teab, kuidas olla sihipärane ja kogutud, ületada enda nõrkused. Ja väga vastutustundlik.

Ja isa ja mina armastame üksteist, aitame oma lapsi ja armastame nendega aega veeta. Korjasime oma vana koera juba tänavalt, kuid omanikud ei vastanud. Nii et meie vanaproua jäi meie juurde. Ta on väga hooliv ja alandlik. Ja ta armastab väga lapsi. Kass juhtus ka olema. Ta on naljakas ja ulakas. Ja kala Petya on täiesti häbelik. Saadame oma pere foto. Ja me saadame oma tervitused kõigile võistlusel osalejatele. Me ei kahtle, et kõik joonised saavad olema imelised! "

Vene rahvajutt "Lumepiiga"

"Mina Anya Poltorakova. Ma elan suures peres, mul on kaks õde: Julia ja Nastya. Käin koolis teises klassis. Mulle ja õdedele meeldib mängida ja joonistada, uisutada ning õhtuti armastame raamatuid lugeda ja multifilme vaadata. Ja ka Julia ja mina tegeleme tantsimisega. Häid jõule!"

Aljoša Popovitš

“Minu nimi on Miša Elisejev. Olen 9-aastane. Ma elan Volgogradis.

Peres on meid neli: ema, isa, mina ja väike õde. Oleme sõbralikud! Käin 3. klassis. Ma õpin hästi, kell 4 ja 5. Mulle meeldib raamatuid lugeda. Nüüd käime koolis läbi vene eeposid. Mulle nad meeldivad ja otsustasin võistluseks välja loosida oma lemmikkangelase. Aljoša Popovitš ".

Koostanud Tamara Amelina

Lapsed armastavad kuulata muinasjutte. Nad armastavad muinasjutte ümber jutustada. Neile meeldib joonistada vapustavaid süžeesid. Vaprad kangelased ja fantastilised olendid, mõistatused ja seiklused kutsuvad lapsi maagilisse maailma. Laste jaoks atraktiivne teema „Minu lemmikmuinasjutt“ hõlmab raskete ülesannete plokki: inimese või looma kuju joonistamist, tegevuste kujutamist.

Ettevalmistus joonistamistunniks teemal "Minu lemmikmuinasjutt"

Kuuenda eluaasta lapsed näitavad kunstiklassides hoolsust ja fantaseerivad. Teemale "Minu lemmikmuinasjutt" joonistamine hõlmab loomategelaste kujutamist. Lapsed uurivad hiljem inimkeha proportsioone ja asendeid. Tunni eesmärk on anda joonisel edasi muinasjutukangelase kuju ja tegelaskuju.

Lapsed annavad muinasjutust muljeid edasi joonistena

Õpiülesanded on suunatud laste kunstioskuste arendamisele:

  • Joonistamistehnika täiustamine:
    • pintsel: joonte, joonte, kujundite joonistamine, pintsliotsaga varjutamine ja detailide joonistamine, tausta täitmine,
    • pliiats: visandijoonistus, varjutamine erineva survega.
  • Võime arendamine selle leidmiseks, millest objekt koosneb.
  • Õpetage kompositsiooni joonistama: võttes arvesse objektide suurust.
  • Värvitaju arendamine: värvide segamine, varjundite saamine.

Vanemas rühmas antakse lastele õigus valida materjale: värve või pliiatseid

Värvid ja alus värvimiseks

  • Akvarell - taustamaalimiseks.
  • Guašš - kompositsiooni maalimiseks.
  • Markerid - joonise kontuuride joonistamiseks.
  • Erineva paksusega harjad.
  • Värvilised pliiatsid, lihtsad - esialgse visandamise jaoks.
  • A4 leht - paks valge paber.

Lapsed armastavad markereid oma heleduse pärast. Minu tütrele kingiti tema 5. sünnipäevaks suur kohver - milliseid värve ja toone vildikad seal polnud. Kodune laps maalis ainult nendega. Suvel võttis ta dachale kaasa kohvri. Ja septembris olin klassiruumis ärritunud. Mitte sellepärast, et lasteaias poleks markereid, vaid käsi on kaotanud pliiatsiga joonistamise harjumuse.

Lasteaias on viltpliiatsitega joonistamine lubatud, kuid põhitähelepanu on värvide ja pliiatsitega joonistamistehnikatel

Maalimistehnikad

  • Lihtsa pliiatsiga joonistamine:
  • Värviliste pliiatsitega joonistamine:
    • lihtsa pliiatsiga visandi joonistamine,

  • Värvidega värvimine:

Munandite lihtsa ja kuldse õppetunni jaoks saab klassikalisi joonistamistehnikaid kombineerida mittetraditsiooniliste võtetega.

  • Visandi joonistamine vahapliiatsite või pastellidega.
  • Monotüüpia kasutamine taustamaalimisel: värvide trükkimine täiendab pildi fantastilist atmosfääri.
  • Joonistamine ebatavaliste tööriistadega: vatitupsud, plastikust kahvel, käsn, manna.

Klassikalist värvidega joonist saab täiendada täppidega, näiteks puuvillase tampooniga

Kombineerimine muud tüüpi kunstiga

Skulptuuride ja aplikatsioonielementide lisamine teosesse aitab tõmmata laste tähelepanu produktiivsele loovusele. Vanemate rühma õpilased kavandavad iseseisvalt, kuidas joonistus lõpule viia. Näiteks asetage tulelinnu suled värvilisest või fooliumpaberist valmistatud aplikatsiooniga. Huvitav idee on kangelaste riietusele või osaliselt taustale plastiliindetailidega mustri paigutamine.

Lapsed valivad loomenurgas iseseisvalt jäätmevarude ja looduslike materjalide hulgast kasutatavad materjalid:

  • teravili ja seemned,
  • salvrätikud, puuvillapallid ja kettad,
  • helmed, rhinestones,
  • tükid värvilist paberit, tapeet, ajakirjad.

Muinasjutukangelase joonist saate üksikasjalikult kasutada eraldatud rakenduse abil

Ülesannete eristamine

Vajadus mitmetasandiliste ülesannete järele tekib siis, kui õpetaja tuvastas õpilaste seas kõrgete võimetega lapsed. Andekus nõuab rakendamist. Andekas õpilane saab tavalise ülesandega hakkama teistest kiiremini ja tal hakkab igav.

Näited keerulistest ülesannetest tunnis "Minu lemmikmuinasjutt":

  • Töötage taust üksikasjalikult välja,
  • joonistada taustaobjekte,
  • joonistada kangelase kostüümile rahvaehte elemente,
  • joonista stseen ("Piparkoogimees rebase ninale").

Muinasjutu joonistamise üksikud ülesanded on suunatud talentide hoidmisele ja arendamisele

Klassi "Minu lemmikmuinasjutt" koht joonistusfailis

Teemal "Minu lemmikmuinasjutt" on laste loovus lai. Lasteaias on ebasoovitav anda lastele joonistamiseks tasuta teemasid. T. S. Komarova visuaalse tegevuse programmis on klassid "Haldjakojad", "Haldelind", "Haldjasüžee" (rebasest ja jänesest rääkiva muinasjutu ainetel). Kui teema ei konkretiseeri joonistamise objekti, teeb õpetaja eeltööd. NOD-tundides uurivad lapsed rahva- ja autorijutte, teatrinurgas mängivad neile stseene, mängivad kujundite või tegelasmaskidega.

Nii saab tunnist "Minu lemmikmuinasjutt" lõputöö: lapsed valivad tuttavate tegelaste hulgast portreteerida.

Ilma lastega muinasjuttude esialgse uurimise / kordamiseta võib ülesanne "Joonista oma lemmikmuinasjutt" lapsed uimaseks. Teise võimalusena hakkavad nad joonistama oma lemmiktegelasi, kuid filmide ja multifilmide järgi.

Teatrinurgas mängivad lapsed muinasjuttude lugusid, õpivad tegelasi paremini tundma

Muinasjuttudel põhinev loometund võib olla osa projektitegevusest.

  1. Lühiajaline projekt hõlmab GCD ja kaunite kunstide tundide läbiviimist, rollimänge ja muinasjuttudel põhinevaid etendusi.
  2. Pikaajalist projekti rakendatakse teema põhjaliku uurimise kaudu ("Vene rahvajutud loomadest", "A. Puškini jutud", "Ch. Perroti lood"). Korraldatakse väljasõit lasteteatrisse või muinasjutumuuseumisse. Vanemad osalevad aktiivselt: nad aitavad õmmelda muinasjutu lavastamiseks kostüüme, valmistada kaunistusi ja kujundada plakatit.

Muinasjuttudel põhineva projekti viimane sündmus võib olla joonistuste näitus

Vanemas rühmas tuleks lapsi julgustada ühistegevusega tegelema. Poisid saavad koostada süžee kompositsioone mitmest tegelasest ja rikkaliku taustaga. Esimene muinasjuttude tund on pühendatud muinasjututegelaste individuaalsele joonistamisele. Teises tunnis tegelevad kutid kompositsiooniga.

Lapsi kutsutakse iseseisvalt tööde järjestus läbi mõtlema, ülesandeid omavahel jagama. Õpetaja suunab plaani õiges suunas, küsib.

Vanemate rühmade õpilased suhtlevad omavahel aktiivselt ja loovad koos

Kollektiivne joonistuskompositsioon luuakse mitmes etapis:

  • paberi aluse toonimine,
  • taustobjektide joonistamine,
  • üksikute jooniste konsolideerimine süžee tervikuks.

Traditsiooniliselt võetakse aluseks Whatmani paberileht. Palume lapsevanematel lasteaiale järelejäänud tapeet tuua. Lapsed joonistavad rulli tagaküljele, paber ei märgu, vaid levib kergemini kui vutmanpaber.

Õppekompositsiooni teemal "Muinasjutud" saab täiendada rakenduse ja plastilograafia elementidega

Vanema rühma tunni "Minu lemmikmuinasjutt" lühikokkuvõte

Vanemas rühmas toimuvad joonistamistunnid üks kord nädalas pool päeva. SanPiN-i normide kohaselt ei tohiks selle kestus ületada 25 minutit. Tegevuse põhietapid on vahele pandud kehalise kasvatuse, väikese ja keskmise liikumisvõimega mängude, hingamise või psühho-võimlemisega. Need on tervist säilitavad tehnoloogiad, mis aitavad säilitada lastemeeskonnas positiivset emotsionaalset tausta, samuti hoiavad ära vaimse ja füüsilise stressi.

Joonistamistunnis peaksid lapsed kindlasti end soojendama

Joonistamistund on üles ehitatud vastavalt skeemile:

  • Organisatsiooniline hetk - 1 minut.
  • Teave ja sissejuhatav etapp - 4–5 minutit.
  • Praktiline töö:
    • ülesande selgitamine, valimi kaalumine ja arutelu - 2-3 minutit,
    • laste iseseisev töö - 14-16 minutit.
  • Peegeldus (tööde / klasside kui terviku näitamine ja arutamine) - 2 minutit.

Tööde näitamine ja arutamine on joonistamistunni kohustuslik etapp

Eelkooliealistele mõeldud tegevused peaksid motiveerima lapsi uurima, arendama oskusi ja näitama talente. Jah, lapsed armastavad joonistada, kuid nende lemmik ajaviide võib muutuda igavaks, kui see pole lõbus. Seetõttu on soovitav suunata tunni "Minu lemmikmuinasjutt" informatiivne ja sissejuhatav etapp motivatsioonile jooniste loomiseks.

Kurb aga tõsi. Mõnikord on koolieelikutega toimuvad tunnid nagu stseen nõukogude filmist “Kasuema”: “Siin on teie värv, siin on teile album. Vähemalt seisa, vähemalt kuku! " Pidage meeles, et pedagoogiline ülesanne pole mitte ainult selgitada ja õpetada, vaid ka säilitada pidev huvi loovuse vastu.

Lapsed saavad tunni teema vastu huvi tekitada, näiteks esitlust vaadates

Tabel: näited tundide alguse motiveerimisest

Sissejuhatav lavavormSisu
Näituse uurimineÕpetaja koostab näituse dekoratiivsetest esemetest teemal "Muinasjutud": kujukesed, populaarsed graafikad, savi- ja puidust mänguasjad, illustratsioonid. Tüübid vaatavad näitust ja vastavad küsimustele:
  • Millised tegelased tundsid ära? Mis muinasjutud need on?
  • Kuidas õnnestus teoste autoritel edasi anda tegelaste iseloom?
  • Kes meeldis teile kõige rohkem?
Vestlus "Muinasjuttude kangelased - mis need on?"Lapsi kutsutakse üles meenutama oma lemmikmuinasjutte ja vastama küsimustele:
  • Kes on su lemmiktegelased?
  • Mis on nende iseloom?
  • Kuidas te nende välimust ette kujutate?
  • Millised atribuudid vastavad kangelastele?
Muinasjutu (fragment) vaatamine või kuulamineEttevalmistava rühma õpilased või teatrirühmas osalejad saavad näidata lastele killukest muinasjutust. Muinasjutu süžeed on hea näidata kokkuvõtlikult esitluse või video kujul.
ProbleemsituatsioonPoistele tuleb külla muinasjutukangelane, näiteks karu. Ta uriseb ja hädaldab: kuri võlur on nende muinasjutu nõidunud ja loomad on kadunud salapärasesse metsa (näitab tumedate puude ja tühja maja kujutavat Whatmani paberit). Lapsed pakuvad probleemile lahendusi ja pakuvad karu abistamist - Teremka tegelaste joonistamist.

Vormide motiveerimiseks on palju võimalusi. Valige, mis on konkreetsele lastepublikule huvitav. Laste seas on visuaalid, audiaalid, kinesteetika. Kombineerige erinevat tüüpi esitlusmaterjale. Ühed on huvitatud värvilistest piltidest, teised kuulavad tähelepanelikult muusikalist lugu. Ja keegi, nagu mu tütar, tahab puudutada muinasjutul põhinevaid mänguasju ja mängida nendega stseeni.

Muinasjututegelase ilmumine tunnis äratab lastes huvi ja annab positiivse hoiaku

Tabel: GCD kokkuvõte teemal "Minu lemmikmuinasjutt Kolobok" vanemas rühmas

AutorKashuba T.A., maja nr 109, Saratovi oblast
Ülesanded
  1. Arendamaks lastel võimalust valida endale meelepärane episood, looge tuttava muinasjutu põhjal süžee, asetades joonise tervele paberilehele.
  2. Õpi joonisel edasi andma tegelase peamisi iseloomulikke jooni ja neile iseloomulikke jooni, säilitades samas proportsioonid.
  3. Arendada oskust joonistusmaterjale oma äranägemise järgi kasutada; sisenda armastus vene rahvajuttude vastu.
Eeltööd
  • Muinasjutu lugemine,
  • illustratsioonide vaatamine.
Materjalid (jaotusmaterjalid - laste arvu järgi)
  • Albumilehed,
  • värvilised pliiatsid,
  • värvid,
  • harjad,
  • salvrätikud,
  • Mahavool,
  • illustratsioonid muinasjutule,
  • audiokazka "Kolobok".
GCD liikumineK: Vaadake hoolikalt, äkki juhtub ime,
Kui soovite muinasjuttu, tuleb see teile ise.
Tehakse mõistatust:
See nägi välja natuke nagu pall
Ja veeres mööda radu.
Ma ei värisen hundi ees,
Põgenesin karu eest
Ta põgenes kõigi eest,
Ja lõi rebasele nina
Kes on see punakas pool
Noh, muidugi ... (kukkel).
Postitatud on illustratsioon.
K: Õige!
See on segatud hapukoorega, see on aknal jahutatud.
Ümmargune külg, punakas külg, kukkel rullis.
- Kukuke veereb mööda teed ja kes hakkab temaga kohtuma?
D: jänku.
K: Kellega veel piparkooke mees metsas kohtus?
D: hundi, karu, rebasega. (Pildid)
K: meenutagem looma kehaosi (laste nimekiri).
- Kuidas saab eristada ühte looma teisest?
D: kuue värvi, kõrvade pikkuse ja kuju, saba, koonu järgi.
Q: mis värvi ja kukli kuju on (laste vastused).
- Kõik oleks korras, aga kohtasin kolobok-rebast. Ja rebane on kaval. Mida ta tegi?
D .: Palusin kolobokil veel kord varba otsas istuda ja laulu laulda.
Õues mängimine<…>
Dünaamiline paus "Kolobok".
K: Vaadake muinasjutu pilte? Mis on selliste piltide nimed raamatutes?
D.: illustratsioonid.
K: Kas te tahate mõneks ajaks illustraatoriks saada? Soovitan teil minna laudade juurde ja joonistada muinasjutu "Kolobok" illustratsioonid.
Muinasjuttu kuulates joonistavad lapsed.
V.: Meil \u200b\u200bon suurepäraseid illustratsioone. Kogume need kokku ja teeme oma raamatu.
Cit. poolt: https://nsportal.ru/detskiy-sad/risovanie/2015/03/12/nod-po-izo-moya-lyubimaya-skazka

Video: koomiks muinasjutu "Kolobok" ainetel

Multifilmi vaatamine võib olla muinasjutu joonistamise motiveeriv algus. Nõuanne: otsige lühikesi moodsaid multifilme, pikkusega 2-3 minutit, lühike ümberjutustus on see, mida vajate.

Jooniste järjekord

Lapsed joonistavad teemale "Minu lemmikmuinasjutt" pliiatsite ja värvidega. Vanemas rühmas on tunnis soovitatav harjutada visandi joonistamise oskust - sellel põhinevad klassikalised joonistamistehnikad.

Etappide kaupa joonistamine V. G. Suteevi muinasjutu "Kott õunu" ainetel

  1. Pliiatsi visandi joonistamine: jänese pea ja keha geomeetriliste kujundite kujul.

    Sketšimine arendab mõtlemist: laps näeb kujundeid objekti sees

  2. Radade sees koorumine.

    Tuletage lastele meelde, et nad hoiaksid koorumisjooni samas suunas.

  3. Sulgedega. Valikuline samm, kuid lapsed peaksid end selle joonistamistehnikaga kurssi viima.

    Selleks, et töö oleks korralik, ei tohi varjutamisel pildilt näpuga välja minna.

  4. Piirjoonte ja väikeste detailide joonistamine. Kasutatakse sama lihtsat pliiatsit, kuid peate joonistama suurema rõhuga.

    Oskus määrata pliiatsile vajalik rõhuaste tuleb ajaga, oluline on treening

  5. Joonise detailid: kõrvad, nägu.

    Jänku on muinasjutus positiivne tegelane, seetõttu on ta nägu lahke

  6. Märgi atribuudi joonistamine. See võib andekate laste jaoks olla keeruline ülesanne.

    Valmis joonisel on jänku kujutatud koos õunakotiga tema sugulaste jaoks

Etappide kaupa joonistamine D. N. Mamin-Sibiryaki muinasjutu "Hall kael" ainetel

  1. Liikuva figuuri jaoks saab teha pliiatsi visandi. Näiteks lehvitas kael tiibu.

    Liikuva kuju visandamiseks peaks kujuke olema lapse silmis sarnases asendis või proovib ta ise seda positsiooni võtta

  2. Värviliste pliiatsitega maalimine. Koorumise suund muutub objekti erinevates osades.

    Värvipliiatsitega peate üle värvima väga hoolikalt: ärge kustutage kustutuskummiga kontuuri taga olevat üleliigset

  3. Silita lihtsa või musta pliiatsiga, lisa väikesed detailid (suled, silmad).

    Paluge lastel survet harjutada pliiatsiga.

  4. Sekundaarsed objektid joonistatakse värviliste pliiatsitega. Näiteks tiik, pilliroog, kallas.

    Värvilised pliiatsid on suurepärane materjal vapustava illustratsiooni loomiseks

Muinasjutu "Kolobok" ainetel joonistamine

  1. Paberi akvarelltoon - üks värv.

    Moes on paberit toonida nii harja kui ka käsnaga - paku lapsele tööriistade valikut

  2. Maa ja taeva tähistus lehel - joonistada laiad triibud või printida monotüüpia tehnikas tooretele akvarellidele.

    Detailid joonistatakse õhukese harjaga

Etappide kaupa joonistamine muinasjutu "Naeris" põhjal

  1. Tähis silmapiiri paberil. Täitke taust - taevas ja maa. Õpetaja näitab maastikufotode näitel, et edukalt ehitatakse kompositsioon, kus maariba on juba taevane ruum.

    Poisid peavad mõtlema, kas naeris on muinasjutu peategelane

  2. Muinasjutust loomategelase joonistamine: koer, kass või hiir.

    Ülesande saate individuaalselt muuta: valides märgi ja võime joonistada tema atribuut. Näiteks vea jaoks - putka, kass - piimakauss, hiir - piik.

    Seega on kaalikas vapustava kompositsiooni jaoks kohustuslik objekt, kuid see võib asuda taustal.

Fotogalerii: näited valmis töödest

Pliiatsijoonistused pole lastele lihtsad, kuid näevad välja hämmastavad Muinasjutu "Kolm karu" järgi joonistamine arendab lastes proportsioonitunnet: erineva suurusega karud Joonistage muinasjutule illustratsioon - keeruline ülesanne Töö näitusele või konkursile: seal on tausta, tausta ja üksikasju Kuuenda eluaasta lapsed soovivad tausta üksikasju kirjeldada. Šabloonide abil saab korraldada inimeste või "humaniseeritud" loomade tegelaste joonistamist

Video: "Joonistamine Pavlik Kolobokiga muinasjutust"

See video on visuaalne näide sellest, kuidas laps proovib proovi paljundada. Täiskasvanu näitab geomeetrilisi kujundeid ja ideaalseid elemente. Laps osutub sarnaseks, kuid mitte nii sujuvalt ja täpselt. Pidage meeles, et lapsi tuleb nende pingutuste eest kiita. Nende joonised ei saa kunagi olema nagu skeemid ja näidised. Kuid need on kindlasti ainulaadsed ja jäljendamatud.

Fotogalerii: joonised mittetraditsioonilises tehnikas

Muinasjutul "Kolobok" põhineva joonistuse jaoks kasutati sõrmega maalimise tehnikat ja mannaga pealekandmist. Peopesade ja sõrmedega joonistati joonis "Haned-luiged".